Muzeum Archeoparku Pavlov zajištují technologie Siemens

-- Středa, 04 duben 2018

Technologie Siemens udržují ideální podmínky uvnitř unikátního podzemního muzea Archeoparku Pavlov. Netradiční stavba kombinující klasické muzejní expozice a nejmodernější audiovizuální technologie je zahloubena čtyři metry pod zemí. Komplexní systém Siemens zajišťuje řízení vytápění, chlazení, ohřevu vody a odpadních systémů ve výstavních prostorech i v administrativním a technickém zázemí muzea. 

Atypicky řešená stavba Archeoparku Pavlov vyvolává obdiv z řad široké veřejnosti a sbírá prestižní ocenění, jako například Stavba roku 2016.

Na ploše o velikosti přesahující 500 m2 se v prostorech výjimečné architektury rozprostírá výstava kombinující prvky klasické muzejní expozice s nejmodernější audiovizuální technologií, představující život prvních moderních Evropanů. Prezentuje nejen historii výzkumů, ale především samotné nálezy ze života tehdejších lidí – originální kamenné nástroje, kostěné či umělecké předměty a další.

Technické zázemí

Vzhledem ke snaze o zachování celkového dojmu a atmosféry místa, jsou veškeré technické místnosti propracovaně zapojeny do prostoru tak, aniž by odváděly pozornost od celkového prožitku.

Náročnost podzemní stavby, kdy je nejen hlavní výstavní prostor, ale i administrativní a technické zázemí ukryto ve svahu, vyžadovala komplexní řešení pro udržení ideálních podmínek v místnosti. Díky procesní stanici Desigo PXC100.D s příslušnými vstupně/výstupními moduly, řídicím systémem MaR a ovládacím panelem PXM20 jsme byli schopni tento požadavek splnit ke spokojenosti zákazníka,“ říká Petr Krejčíř, obchodní ředitel úseku SSP divize Building Technologies Siemens ČR.

Řídicí systém MaR (měření a regulace) se v budově stará o vzduchotechnickou jednotku s rekuperací, ohřevem a chlazením pro větrání výstavních prostor, která umožňuje i noční chlazení objektu venkovním vzduchem. Dále pokrývá kaskádu tří tepelných čerpadel sloužících jako zdroj topné i chladící vody pro vzduchotechnickou jednotku, vytápění a ohřev vody. V neposlední řadě se systém stará o topné okruhy podlahového vytápění a řízení přečerpávací stanice odpadních vod náležící k areálu. 

Siemens Building Technologies vytváří perfektní místa pro život

V Siemens věříme, že místa, kde trávíme čas, ovlivňují náš život. V dnešní době tráví lidé téměř 90 % času v budovách – nejen v doma, ale hlavně v kancelářích, výrobních halách, školách, nemocnicích, domovech důchodců apod. Cílem divize Building Technologies Siemens je, udělat z nich to nejlepší místo pro život. Naše výrobky a řešení pomáhají vytvořit takové prostředí, ve kterém se lidé mohou cítit bezpečně a pohodlně, aby mohli žít život, jaký chtějí.

Více na http://www.siemens.cz/perfectplaces a také na twitteru PerfectplacesCz