Chytrý senzor rozsvítí ulice i areály ekonomicky

-- Čtvrtek, 08 únor 2018

Osvětlení, které svítí, jen když je skutečně třeba. Nový stmívací senzor z produktové skupiny iNELS Air umí snímat intenzitu venkovního světla a pružně na ni reagovat. Díky provedení senzoru a odolnému krytí je jednotka vhodná nejen do rezidenčních prostor, ale také do venkovních areálů a jako součást Smart City.

Chytrý senzor komunikuje přes sítě Sigfox nebo LoRa do vzdálenosti až 35 km (záleží na pokrytí dané sítě). Jeho instalace je velmi jednoduchá, doporučuje se však umístit tak, aby čidlo pro snímání nebylo vystaveno přímému záření. Po aktivaci jsou data ze senzoru odesílána prostřednictvím BTS vysílačů do řídícího serveru a dále do cloudového úložiště, odkud si je přihlášení uživatelé snadno zobrazí ve svém smartphonu či tabletu.

Platforma, která zařízení ovládá, dovede inteligentně kontrolovat intenzitu světelných bodů a díky aktuálním informacím o hodnotách okolního světla a pohybu zvládne v určeném prostoru ztlumit nebo naopak zesílit světelný tok podle potřeby. V praxi to například znamená, že systém rozsvítí světlo před přibližujícím se chodcem a zase pomalu zhasne, aby šetřilo energii. Soustava navíc zvládá automatické hlášení chyb a dokáže ohlásit, že je čas na opravu.

Svítidla jsou předurčena pro široký rozsah použití a je možno je vybavit dodatečnými senzorickými prvky. Jednotlivá připojená zařízení se mohou lišit dle individuálních potřeb a přání zákazníka, do systému je možné napojit například kamery pro monitoring dopravy, platební terminál, informační panel, SOS tlačítko a nebo Wi-Fi hotspot.

Senzor pro snímání osvětlení spadá do řady iNELS Air, jež se uplatňuje ve všech typech objektů, od bytů a kanceláří až po velké komerční objekty a chytrá města. Kromě tohoto senzoru v ní naleznete například záplavový či pohybový detektor nebo senzor kvality vzduchu.

Technické parametry AirSOU-100

Více informací se dozvíte na stránkách společnosti http://www.elkoep.cz/ a http://www.inels.cz/.