Inteligentní budovy ve světě:
Print

Zumtobel Group a ELTODO přináší úspory v oblasti osvětlení municipalit

-- Úterý, 19 březen 2019

Zumtobel Group, lídr v oblasti komplexních osvětlovacích systémů, a Eltodo, přední dodavatel produktů a služeb v oblasti silnoproudé i slaboproudé elektrotechniky, přináší výrazné úspory v rámci osvětlení municipalit. Přispívají tak k plnění konceptu Smart City. Příkladem je osvětlení ulice Bělehradská v Ústí nad Labem. 

Dynamická regulace 

Smyslem projektu dynamické regulace veřejného osvětlení bylo dosažení výrazných úspor energie, snížení světelného znečištění, prodloužení životnosti svítidel, zvýšení světelné účinnosti a snížení produkce oxidu uhličitého. Všech těchto stanovených cílů bylo dosaženo. 

Výměnou výbojkových svítidel o výkonu 150 W v ulici Bělehradská a instalací 30 kusů nových LED svítidel o výkonu 110 W činí roční úspora energie na 13 627 kWh. Další úspory přináší každoročně samotná regulace výkonu LED svítidel v závislosti na intenzitě dopravy. Roční úspory představují 2 010 kWh. 

Specifikem dynamické regulace osvětlení je také možnost přisvícení pro složky Integrovaného záchranného systému a možnost snížení výkonu svítidel až o 10 % na začátku používání (jedná se o tzv. faktor udržitelnosti). Na nebezpečných a nepřehledných místech je možné nastavit preferenci osvětlení při 100% výkonu z důvodu zvýšení bezpečnosti.

Architektura systému 

Komplexní systém řízení osvětlení je založen na monitorování intenzity dopravy, a to prostřednictvím kamer a senzorů, které posílají informace serveru společnosti Eltodo. Na základě vstupní hodnoty, kterou je počet vozidel za minutu vyhodnotí algoritmus situaci a podle ní reguluje osvětlení. Vše se děje tak, aby se intenzita osvětlení měnila postupně (po 5 %) a nedocházelo tak k nepříjemným světelným přechodům. 

Pokyn k regulaci osvětlení přijímá veřejné osvětlení pomoci řídících jednotek, které jsou umístěny na každém sloupu. S nimi komunikuje server společnosti Zumtobel Group prostřednictvím radiofrekvenčních vln. Mezi servery obou společností je komunikace založena na komunikačních protokolech. 

Výsledky hovoří jasně 

Výměnou výbojkových svítidel za LED osvětlení bylo dosaženo roční energetické úspory 63,5 %. Dynamická regulace navíc každoročně přináší dalších 9,5 % úspor. Celkově se také snížila emise oxidu uhličitého o 15,5 tuny. 

Velmi zajímavé je měření reálného průběhu v čase:

Venkovní svítidla R2L2 

Pro municipality nabízí Zumtobel Group řadu svítidel R2L2 s progresivní LED technologií, která garantuje vysokou účinnost osvětlení. Svítidla jsou k dispozici ve dvou velikostech s rozsáhlými možnostmi volby optického systému, světelného výkonu a vyzařovací charakteristiky pro všechny uliční aplikace. 

Produktovou řadu R2L2 na podzim rozšířilo kompaktní svítidlo R2L2 XS, které i přes své malé rozměry nabízí vysoký světelný výkon, elegantní design, snadnou instalaci i ovládání. 

Venkovní svítidla nabízí skupina Zumtobel Group pod značkou Thorn.


 
Digitální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Katalog  
  •   Kalendář událostí  
  •   Video  

Katalog

REM-Technik s. r. o.
REM-Technik s. r. o.
Klíny 35
615 00 Brno
tel. 548140000

Schneider Electric CZ,s.r.o.
Schneider Electric CZ,s.r.o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. +420 281 088 111

Loxone, s.r.o.
Loxone, s.r.o.
U Staré trati 1775/3
370 11 České Budějovice
tel. +420 380 429 000

YATUN, s.r.o.
YATUN, s.r.o.
V Olšinách 75
10000 Praha
tel. 222364491

Insight Home, a.s.
Insight Home, a.s.
Antala Staška 30/1565
14000 Praha 4
tel. +420 603 52 50 50

všechny články

Kalendář událostí

VideoProměna staré textilky v Kanadě na výkladní skříň energetické účinnosti

Proměnit starou opuštěnou textilku v Montrealu na jednu z nejmodernějších staveb světa s vysokou energetickou účinností. To byl společný cíl globálního specialisty na řízení energie Schneider...

všechny video
Reklama


Anketa

Která z následujícího oblastí je nejblíže Vaší oblasti zájmu?

automatizace
elektroinstalace
mechanika
vodoinstalace
bezpečnost a monitorování
správa a řízení
zelené budovy

O nás   |   Reklama   |   Mapa stánek   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   Partneři   |   
Copyright © 2007-2021 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI