Inteligentní budovy ve světě:
Print

ABB promění Zaragozu promění ve smart city

-- Středa, 10 duben 2019

Chytré technologie budou součástí čtyř historických památek: Seminario de Zaragoza, kde sídlí úřad města, hlavní budova radnice, budova policejního ústředí a ETOPIA - Centrum technologie a umění.

Zaragoza, metropole španělské provincie Aragonie, se stala lídrem mezi evropskými metropolemi v zapojování digitálních technologií. A společnost ABB jim v této vizi podává pomocnou ruku.

Aby bylo možné rozšířit koncept Smart city na historické budovy, je nutné zajistit energetický monitorovací systém, který by pomohl dosáhnout a dodržovat standard ISO 50001. Uvedený standard umožňuje organizacím efektivnější využívání energie zejména za pomocí rozvoje systémů energetického managementu. Město se navíc zavázalo ke snížení spotřeby energie o 20 % a zásadnímu omezení uhlíkové stopy, kterých hodlá dosáhnout právě pomocí zlepšení monitoringu a kontroly využívání energie.

Zástupci Zaragozy se proto obrátili na společnost ABB, aby jim pomohla těchto cílů dosáhnout. S ohledem na průběžnou spolupráci a důvěrný vztah nabídla společnost ABB pokročilý energetický monitoring v podobě ovládacího systému a cloudového uložiště ABB AbilityTM, které propojuje rozmanité technologie.

Ekip UP digitalizuje elektronické systémy v historických budovách

Zásadní roli mezi těmito technologiemi má zařízení Ekip UP jako součást digitálního portfolia ABB AbilityTM, jež je speciálně navrženo pro stávající instalace, jako jsou výše uvedené čtyři budovy v Zaragoze. Jednotka Ekip UP pomáhá starým systémům v přechodu na digitální provoz, je navržena pro co nejúspornější přechod jakéhokoliv distribučního systému elektřiny.

Chytré zařízení propojuje stávající rozvodny v cloudově zálohovaných kontrolních systémech ABB Ability, které zajišťují vzdálenou správu s cílem nalezení vhodných zdrojů a snížení nákladů. Vestavěný software uspoří až 30 % provozních nákladů s důrazem na optimalizaci provozu a energetickou efektivitu. Jeden produkt tak díky funkcím měření, ochrany a kontroly poskytuje široké spektrum využití. S využitím komunikačních modulů plug-and-play, různých možností montáže a otevřených jádrových snímačů proudu má instalace Ekip UP jen minimální dopad na energetické nároky a je o 50 % rychlejší než tradiční zařízení.

“Pro Smart City cíle města Zaragozy představuje Ekip UP významné zlepšení oproti stávajícím systémům, včetně měřičů sítě, které jsme doposud užívali,” říká Javier Pérez, vedoucí odboru energetiky radnice v Zaragoze. “Některé naše systémy nemají vůbec žádné komunikační zařízení pro monitoring a kontrolu. Řešení od ABB nám poskytuje flexibilitu v adaptování nových technologií na jakýkoliv stávající typ ovládacích panelů, včetně jističů od jiné značky. Ekip UP nám pomohl zvýšit provozní rychlost a škálovatelnost energetických systémů, takže mohou být replikovány ve všech čtyřech budovách.”

Instalovaná technologie Ekip UP vyniká pokročilým měřením a využívá kompletní sadu pro analýzu síťových měřičů, integrované datové uložiště, otevřené jádrové snímače proudu, snadno propojitelné komunikační moduly a konektivitu špičkového monitoringu energie cloudového systému ABB. Společnost také zajišťuje proškolení montérů firmy IMESA a techniků zaragozské radnice. Společně se zařízením ABB dodává také kompletního průvodce celého systému.

Zaragoza míří ke splnění ISO standardu

Na základě spolupráce města a společnosti ABB je Zaragoza schopna vykonat první kroky ke splnění standardu ISO 50001 pro všechny čtyři budovy. Dodávaná technologie také umožňuje zásadní snížení počtu používaných komponentů ve srovnání s konkurenčními systémy a minimalizaci času potřebného k instalaci a uvedení do provozu.

“Zaragoza získala unikátní a spolehlivou technologii a vhodného obchodního partnera ke splnění ISO standardů a dosažení cílů v oblasti energetické efektivity,” říká Giampiero Frisio, výkonný ředitel Smart Power společnosti ABB. “Náš úspěch v upgradu těchto významných španělských budov otevírá dveře k výrazné proměně dalších evropských měst na cestě k chytrým řešením a udržitelnosti.”

www.abb.cz


 
Digitální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Katalog  
  •   Kalendář událostí  
  •   Video  

Katalog

REM-Technik s. r. o.
REM-Technik s. r. o.
Klíny 35
615 00 Brno
tel. 548140000

Schneider Electric CZ,s.r.o.
Schneider Electric CZ,s.r.o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. +420 281 088 111

Loxone, s.r.o.
Loxone, s.r.o.
U Staré trati 1775/3
370 11 České Budějovice
tel. +420 380 429 000

YATUN, s.r.o.
YATUN, s.r.o.
V Olšinách 75
10000 Praha
tel. 222364491

Insight Home, a.s.
Insight Home, a.s.
Antala Staška 30/1565
14000 Praha 4
tel. +420 603 52 50 50

všechny články

Kalendář událostí

Trendy v robotizaci 2020
2020-01-28 - 2020-01-30
Místo: Best Western Premier / Avanti, Brno
DIAGO 2020
2020-01-28 - 2020-01-29
Místo: Orea Resort Devět Skal ***, Sněžné - Milovy
Trendy automobilové logistiky 2020
2020-02-20 - 2020-02-20
Místo: Parkhotel Plzeň
Úspory v průmyslu
2020-03-03 - 2020-03-03
Místo: Ostrava
AMPER TOUR 2020
2020-03-17 - 2020-03-19
Místo: Brno

VideoProměna staré textilky v Kanadě na výkladní skříň energetické účinnosti

Proměnit starou opuštěnou textilku v Montrealu na jednu z nejmodernějších staveb světa s vysokou energetickou účinností. To byl společný cíl globálního specialisty na řízení energie Schneider...

všechny video
Reklama


Anketa

Která z následujícího oblastí je nejblíže Vaší oblasti zájmu?

automatizace
elektroinstalace
mechanika
vodoinstalace
bezpečnost a monitorování
správa a řízení
zelené budovy

O nás   |   Reklama   |   Mapa stánek   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   Partneři   |   
Copyright © 2007-2020 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI