Inteligentní budovy ve světě:
Print

Vytvoření odolných měst získává na důležitosti, vyplynulo z konference CIIRC ČVUT

-- Pátek, 11 říjen 2019

CIIRC ČVUT hostil ve dnech 3. a 4. října mezinárodní konferenci zaměřenou na odolnost měst v době umělé inteligence (Urban Resilience), kterou organizoval společně s EFEED. Urban resilience je relativně nová oblast výzkumu a propojuje výsledky z různých vědních odvětví s cílem připravit města na zvládání rizik spojených s takovými událostmi, jako jsou zemětřesení, povodně, blackouty nebo znečištění. 

„Téma odolnosti měst je extrémně důležité, a přesto hojně opomíjené nebo ignorované. Měli bychom začít rozvíjet vhodné komplexní metody, které umožní řízení měst v neočekávaných situacích,“ uvádí profesor Vladimír Mařík, vědecký ředitel CIIRC ČVUT téma konference. „Tyto situace mohou být způsobeny nejen přírodou, ale také jako důsledek rozvoje technologií. Využívání vhodných metod umělé inteligence může tento obor velmi ovlivnit“, dodává Mařík.

Konference se zaměřila především na umělou inteligenci (AI) pro městskou, územní a evropskou / širokou odolnost, principy systémové integrace, simulaci a modelování založené na AI, sdílení znalostí, analýzu dat a strojové učení. Jeden z tematických bloků byl věnován bezpečnosti a využití řešení pro průmysl 4.0. Důkladně byly projednány nové metody řízení rizik a krizového managementu při katastrofách v chytrých městech a krajích. Simulace a rozhodování založené na umělé inteligenci se v této oblasti využívá stále více, protože složitost spravovaných městských a regionálních systémů překračuje všechny limity a rozhodování se provádí za nejistoty a bezodkladně. Zvláštní pozornost byla věnována vzdělávání v oblasti odolnosti měst, velmi zajímavé prezentace přednesli také studenti.

„Druhá mezinárodní konference na téma odolnosti měst se stala velmi efektivním fórem pro experty z univerzit, průmyslu a municipalit. Dalším krokem bude vytvoření platformy pro spolupráci v reálném čase a agregace užitečných informací pro manažery měst“, komentuje závěry konference Didier Lombard, president EFEED.

Profesor Peter Young ze St. Thomas University, Minneapolis, USA, dodává: „Ve světle mnoha zásadních problémů, kterým čelíme – změna klimatu, politická a ekonomická nestabilita, zvyšující se propojenost globálních systémů – se zranitelnost měst stává jedním z nejdůležitějších témat naší doby. Jak se učíme lépe předpovídat rizika, stále více si uvědomujeme hranice pochopení nejistého a také, samozřejmě, nepoznatelného. To znamená, že přestože zmírňování rizik zůstává důležitým tématem, hlavním úkolem je zaměřit se na vytvoření odolných měst.“

Pražská konference Urban Resilience otevřela novou etapu relevantního výzkumu praktických řešení při řízení měst a aglomerací v rizikových situacích.


 
Digitální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Katalog  
  •   Kalendář událostí  
  •   Video  

Katalog

Schneider Electric CZ,s.r.o.
Schneider Electric CZ,s.r.o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. +420 281 088 111

REM-Technik s. r. o.
REM-Technik s. r. o.
Klíny 35
615 00 Brno
tel. 548140000

Loxone, s.r.o.
Loxone, s.r.o.
U Staré trati 1775/3
370 11 České Budějovice
tel. +420 380 429 000

YATUN, s.r.o.
YATUN, s.r.o.
V Olšinách 75
10000 Praha
tel. 222364491

Insight Home, a.s.
Insight Home, a.s.
Antala Staška 30/1565
14000 Praha 4
tel. +420 603 52 50 50

všechny články

Kalendář událostí

Výroba nové generace: Technologické trendy
2020-04-28 - 2020-04-28
Místo: online konferenční webinář
Nekonvenční zdroje elektrické energie
2020-05-13 - 2020-05-15
Místo: Hotel Ryšavý, Vémyslice
Úspory a údržba v průmyslu
2020-05-19 - 2020-05-19
Místo: Ostrava
Národné fórum údržby 2020
2020-05-26 - 2020-05-27
Místo: Hotel PATRIA, Štrbské Pleso

VideoProměna staré textilky v Kanadě na výkladní skříň energetické účinnosti

Proměnit starou opuštěnou textilku v Montrealu na jednu z nejmodernějších staveb světa s vysokou energetickou účinností. To byl společný cíl globálního specialisty na řízení energie Schneider...

všechny video
Reklama


Anketa

Která z následujícího oblastí je nejblíže Vaší oblasti zájmu?

automatizace
elektroinstalace
mechanika
vodoinstalace
bezpečnost a monitorování
správa a řízení
zelené budovy

O nás   |   Reklama   |   Mapa stánek   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   Partneři   |   
Copyright © 2007-2020 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI