Inteligentní budovy ve světě:
Print

Vyplnění mezery v oblasti řízení energetických zdrojů

-- Úterý, 22 srpen 2017

Marika Sinikari, Eaton hovoří o tom, proč musí odvětví datových center ve Spojeném království zaplnit mezeru v oblasti řízení energetických zdrojů za účelem dalšího růstu a inovací.

Nedávný jarní rozpočet kancléře zaznamenal značné zvýšení finančních prostředků určených pro nové doktorské a stipendijní pozice v projektech STEM. To je vítaný posun, protože Spojené království stále čelí vážnému nedostatku kvalifikace v projektech STEM. Nepodléhejte chybnému dojmu, že to ovlivňuje také odvětví datových center Spojeného království. 

Naše nedávná zpráva zpracovaná ve spolupráci s analytickou firmou Freeform Dynamics ukázala, že výpadky související se zařízením datových center, které jsou důsledkem výpadků dodávek elektrické energie a chlazení, se stávají častěji, než byste předpokládali. Zatímco část problému pramení z nedostatků v samotné infrastruktuře dodávek energií, studie také zjistila, že ve hře je problematický nedostatek kvalifikace. 

Nedostatek kvalifikace vztahující se k řízení spotřeby podkopává schopnost manažerů datových center rychle a účinně reagovat na nežádoucí události v této oblasti, zatímco nedostatečné znalosti a odbornost také nepochybně způsobují výsledný suboptimální návrh energetické infrastruktury datových center. 

Jak tedy mohou manažeři datových center zajistit zvýšení kvalifikace pracovníků tak, aby splnili tyto kritické požadavky na řízení spotřeby? 

Najděte mezery a zaměřte se na ně 

Mezery v kvalifikaci a znalostech v prostředí datového centra se mohou časem otevřít. Pokud bylo prostředí datového centra navrženo před několika lety, lze snadno zapomenout, že současná infrastruktura, nástroje a techniky mohou být zcela neúčinné. Nastal čas je modernizovat. 

Manažeři datových center po celé Velké Británii by měli spolupracovat s důvěryhodnými dodavateli řízení spotřeby energií, kteří mohou posoudit současnou instalaci a navrhnout způsoby inovace, zlepšení a modernizace. To může nejen odstranit starosti s aktualizací infrastruktury na straně manažera datového centra, ale také zajistit, aby se pracovníci mohli zaměřit na nové dovednosti a školení potřebné pro lepší správu nového prostředí datových center. 

Otázka úsudku provozovatele 

Řízení datových center je vysoce kvalifikovaná profese. Dnešní tempo a míra změn však často znamenají, že odhodlání operátorů rychle reagovat na nové situace bývá jen malé.

Řízení spotřeby energie závisí do značné míry na úsudku provozovatele. Náš průzkum, kterého se v září 2016 zúčastnilo 320 odborníků z datových center, odhalil v současnosti znepokojující nedostatek důvěry. 51 % dotazovaných odpovědělo, že jsou jen částečně přesvědčeni, že by byli schopni rychle reagovat na incidenty a problémy s napájením datového centra. 52 % respondentů dále odpovědělo, že jsou jen částečně přesvědčeni, že mají potřebnou úroveň zkušeností a odborných znalostí týkajících se spotřeby elektrické energie. Tato nejistota týkající se kvalifikace má významné důsledky pro schopnost zajistit, aby prostředí datového centra bylo z pohledu řízení napájení dobře navrženo.

Zásadní je, aby operátoři měli pocit, že disponují nástroji, know-how a odbornými znalostmi k využití řešení pro řízení spotřeby, která mohou zabránit neočekávaným výpadkům a zvýšit odolnost. 

Přilákat nové talenty ve věku s nízkými emisemi uhlíku 

V energetickém odvětví a v odvětví dodávek elektrické energie jsou ve Spojeném království ve hře přímo seismické posuny. Důsledky Pařížské dohody o změně klimatu jsou pociťovány stále velmi silně, protože podle ní musí země na celém světě přijmout konkrétní opatření ke snížení své uhlíkové stopy. To se odráží ve všech oblastech průmyslu a jako jeden z nejintenzivnějších odběratelů elektřiny se odvětví datových center musí přizpůsobit tak, aby sehrálo svou roli ve snižování spotřeby elektrické energie a ukládání energie efektivním způsobem. Toto úsilí o globální energetickou účinnost může přilákat nové talenty – nejbystřejší mozky v odvětví energetiky a v odvětví dodavatelů elektrické energie, které mohou poskytnout klíčové dovednosti a odborné znalosti, jež mohou manažerům datových center pomoci splnit cíle snižování emisí uhlíku a mohou pomoci v dalším postupu Spojeného království směrem k nízkouhlíkové ekonomice.

Díky úzké spolupráci s důvěryhodnými dodavateli řízení spotřeby mohou manažeři datových center ve Velké Británii skutečně modernizovat a zajistit zvyšování kvalifikace svého provozního týmu, aby splnili potřebné požadavky nízkouhlíkového hospodářství. Klíčové bude vybavit operátory nástroji, které usnadní rychlou a účinnou reakci na kriticky důležité požadavky na řízení spotřeby, a to raději dříve než později.   

Chcete-li se dozvědět více o společnosti Eaton, navštivte www.eaton.cz. Pro všechny poslední novinky se připojte na Twitter přes (@ETN_EMEA) nebo je naleznete na naší (Eaton) LinkedIn firemní stránce.


 
Digitální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Katalog  
  •   Kalendář událostí  
  •   Video  

Katalog

REM-Technik s. r. o.
REM-Technik s. r. o.
Klíny 35
615 00 Brno
tel. 548140000

Schneider Electric CZ,s.r.o.
Schneider Electric CZ,s.r.o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. +420 281 088 111

Loxone, s.r.o.
Loxone, s.r.o.
U Staré trati 1775/3
370 11 České Budějovice
tel. +420 380 429 000

YATUN, s.r.o.
YATUN, s.r.o.
V Olšinách 75
10000 Praha
tel. 222364491

Insight Home, a.s.
Insight Home, a.s.
Antala Staška 30/1565
14000 Praha 4
tel. +420 603 52 50 50

všechny články

Kalendář událostí

Technical Computing Camp 2018
2018-09-06 - 2018-09-07
Místo: Hotel Fontána, Brněnská přehrada
Moderní technologie pro potravinářský průmysl
2018-09-18 - 2018-09-18
Místo: Olomouc
Moderní technologie pro farmaceutický průmysl
2018-09-19 - 2018-09-19
Místo: Olomouc
PROMOTIC SCADA + eWON flexy workshop
2018-09-26 - 2018-09-26
Místo: Hotel Absolutum Boutique Hotel, Praha
MSV Tour 2018
2018-10-01 - 2018-10-04
Místo: Výstaviště Brno

VideoProměna staré textilky v Kanadě na výkladní skříň energetické účinnosti

Proměnit starou opuštěnou textilku v Montrealu na jednu z nejmodernějších staveb světa s vysokou energetickou účinností. To byl společný cíl globálního specialisty na řízení energie Schneider...

všechny video
Reklama


Anketa

Která z následujícího oblastí je nejblíže Vaší oblasti zájmu?

automatizace
elektroinstalace
mechanika
vodoinstalace
bezpečnost a monitorování
správa a řízení
zelené budovy

O nás   |   Reklama   |   Mapa stánek   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   Partneři   |   
Copyright © 2007-2018 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI