Inteligentní budovy ve světě:
Print

Ušetřete na energiích díky efektivnímu ovládání teploty v domácnosti

-- Čtvrtek, 26 leden 2017

V zimních měsících prudce stoupají výdaje za energie. Podle odborníků je ideální teplota v obývané místnosti 20 °C, každý stupeň navíc výrazně navyšuje spotřebu. Záleží však i na dalších okolnostech, jako je kvalitní utěsnění oken, celkové zateplení budovy či typ vytápění. Ušetřit na největším zimním výdaji se dá i pomocí zónové regulace, což umožňuje například systém JABLOTRON 100 doplněný o nové termostaty. Díky této kombinaci je možné efektivně a jednoduše ovládat teplotu v domácnosti, i pokud nejste zrovna nablízku.

K zabezpečovacímu systému JABLOTRON 100, který ochrání majetek a zdraví členů domácnosti, lze přidat až 20 volitelných segmentů. Ty ovládají zabezpečení v jednotlivých částech domu a chytré funkce jako například osvětlení, žaluzie, termostaty a další prvky domácnosti. Výhodou termostatu připojeného do systému je především automatické přepnutí na nastavenou ekonomickou teplotu v případě, že je dům či byt prázdný. Až bude majitel odjíždět do práce či na dovolenou, nemusí přemýšlet, jakou teplotu nastavit, aby nedocházelo k plýtvání.  Nainstalovaný termostat sám při zabezpečení domu teplotu upraví podle nastavených požadavků.

Jablotron nabízí dvě možnosti propojení termostatů s řídící jednotkou. První je vhodná pro nové stavby nebo rekonstrukce. Jedná se o standardní spojení dráty přímo se sběrnicovým pokojovým termostatem JA-110TP. Druhá nabízená možnost, jak termostaty připojit, je použití bezdrátového modelu JA-150TP. Obě varianty poskytují plnou integraci do aplikace MyJABLOTRON, nastavitelný režim týdenního kalendáře, možnost manuální úpravy teploty a velmi jednoduchou ovladatelnost pomocí otočného tlačítka.

O zapojení systému se postarají certifikovaní montážní partneři společnosti Jablotron. Zákazník má tak jistotu, že vše bude fungovat přesně jak má. 

Snadné ovládání odkudkoliv

Ovládat termostaty lze manuálně přímo na přístroji, nebo pomocí chytré aplikace MyJABLOTRON v mobilní i webové verzi. S ní můžete teplotu v domácnosti ovládat, dále kontrolovat vývoj teploty v domácnosti a odhalit třeba nechtěné náhlé poklesy.

„Aplikace MyJABLOTRON je ideálním pomocníkem v situaci, kdy uživatel nemá k termostatu přímý přístup, ale potřebuje už teplotu regulovat. Například pokud jede na chatu nebo se vrací do prázdného domu. Pomocí aplikace velmi jednoduše zjistí aktuální teplotu v objektu a na dálku ji podle potřeby může změnit. Systém okamžitě na příkaz zareaguje, sepne například kotel a teplotu upraví,“ zmiňuje příklady použití aplikace Michal Ježek, produktový manažer systémů elektronického zabezpečení ze společnosti Jablotron.

Díky tomu se tak dá vyvarovat nepříjemným situacím, jako je návrat do vychladlého domu nebo chaty. Aplikace MyJABLOTRON ale zvládne daleko více. Uživatel má přehled o veškerých nainstalovaných zařízeních na jednom místě.  Prakticky může ovládat celou domácnost odkudkoli a kdykoli. Z dovolené tak zapne zavlažování trávníku, zkontroluje zabezpečení v domě nebo polohu automobilu. Díky notifikacím ho aplikace ihned informuje, pokud nastanou neočekáváné události v zabezpečeném prostoru nebo v autě. Hned je jasné, jestli se někdo nepokouší o vloupání, nehrozí požár nebo jiné nebezpečí. Jedná se o první aplikaci svého druhu a na světě ji používá téměř 100 tisíc lidí. 

Více informací naleznete na nových webových stránkách společnosti www.jablotron.com.


 
Digitální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Katalog  
  •   Kalendář událostí  
  •   Video  

Katalog

REM-Technik s. r. o.
REM-Technik s. r. o.
Klíny 35
615 00 Brno
tel. 548140000

Schneider Electric CZ,s.r.o.
Schneider Electric CZ,s.r.o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. +420 281 088 111

Loxone, s.r.o.
Loxone, s.r.o.
U Staré trati 1775/3
370 11 České Budějovice
tel. +420 380 429 000

YATUN, s.r.o.
YATUN, s.r.o.
V Olšinách 75
10000 Praha
tel. 222364491

Insight Home, a.s.
Insight Home, a.s.
Antala Staška 30/1565
14000 Praha 4
tel. +420 603 52 50 50

všechny články

Kalendář událostí

Digitální výroba 2020
2020-06-09 - 2020-06-10
Místo: Praha
Digitální logistika 2020
2020-06-10 - 2020-06-10
Místo: Brno
Marketing 4 Engineering
2020-06-11 - 2020-06-11
Místo: Praha

VideoProměna staré textilky v Kanadě na výkladní skříň energetické účinnosti

Proměnit starou opuštěnou textilku v Montrealu na jednu z nejmodernějších staveb světa s vysokou energetickou účinností. To byl společný cíl globálního specialisty na řízení energie Schneider...

všechny video
Reklama


Anketa

Která z následujícího oblastí je nejblíže Vaší oblasti zájmu?

automatizace
elektroinstalace
mechanika
vodoinstalace
bezpečnost a monitorování
správa a řízení
zelené budovy

O nás   |   Reklama   |   Mapa stánek   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   Partneři   |   
Copyright © 2007-2020 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI