Inteligentní budovy ve světě:
Print

Technologie Siemens ohřívají trávník na hřišti AC Sparta Praha

-- Čtvrtek, 19 leden 2017

Český Siemens, prostřednictvím firmy AISE, s.r.o., instaloval v rámci obnovy výměníkové stanice v areálu fotbalového klubu AC Sparta Praha svůj řídicí systém Climatix®. Ten zajistí optimální regulaci vyhřívání trávníku fotbalového hřiště v závislosti na venkovních podmínkách. Výměna proběhla během obnovy rozvodných zařízení systému CZT (Centralizované zásobování teplem) společností Pražská teplárenská a.s. 

Kompletní dodávky elektroinstalací včetně technologií MaR (Měření a Regulace) a software pro kompaktní předávací stanice byly realizovány společností AISE s.r.o. 

„Pro rekonstrukci a obnovu zařízení systému CZT společnosti Pražská teplárenská a.s. na území hl. města Prahy naše společnost AISE s.r.o. dlouhodobě používá a nasazuje komponenty a systémy dodávané společností Siemens, jmenovitě úsekem CPS divize BT, a to z následujících důvodů – vysoká spolehlivost, která je potvrzená našimi zkušenostmi získanými jejich dlouhodobým provozem, a flexibilní technická podpora, které se nám dostává od expertů Siemens,“ říká Michael Tomeš, projektový manažer ve společnosti AISE s.r.o. 

Oběh topného média (směs otopné vody a glykolu) z výměníkové stanice do plochy hřiště zajišťují čerpadla o výkonu 15kW. Otáčky čerpadel jsou řízeny frekvenčními měniči Siemens G120P 15/35B.

Pro řízení a regulaci kompaktních výměníkových stanic se standardně používají produkty Siemens dodávané úsekem CPS divize BT (např. tlaková a teplotní čidla, termostaty, regulační armatury, servopohony, ultrazvukové měřiče tepla, regulátory tlakové diference,…). Regulaci zajišťuje řídicí systém Siemens Climatix®, který je připojen do systému dálkového monitorování a obsluhy (dispečinku) společnosti Pražská teplárenská a.s. Místně komunikují pracovníci obsluhy s řídicím systémem pomocí panelu HMI Climatix®. Dosavadní zkušenosti z dlouhodobé aplikace produktů a systémů Siemens potvrzují kvalitu a spolehlivost těchto výrobků. 

„Vážíme si toho, že byl Siemens vybrán jako dodavatel produktů a systémů technologií MaR pro tento projekt. Důležitým faktorem pro úspěšnou realizaci projektu s tak náročným zadáním, jako je systém ohřevu trávníku fotbalového stadionu, je rovněž nutná vysoká profesionální úroveň dodavatele celého díla, tedy společnosti AISE s.r.o.,“ říká Richard Bastl, produktový specialista divize Building Technologies, Siemens ČR.

www.siemens.cz


 
Digitální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Katalog  
  •   Kalendář událostí  
  •   Video  

Katalog

REM-Technik s. r. o.
REM-Technik s. r. o.
Klíny 35
615 00 Brno
tel. 548140000

Schneider Electric CZ,s.r.o.
Schneider Electric CZ,s.r.o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. +420 281 088 111

Loxone, s.r.o.
Loxone, s.r.o.
U Staré trati 1775/3
370 11 České Budějovice
tel. +420 380 429 000

YATUN, s.r.o.
YATUN, s.r.o.
V Olšinách 75
10000 Praha
tel. 222364491

Insight Home, a.s.
Insight Home, a.s.
Antala Staška 30/1565
14000 Praha 4
tel. +420 603 52 50 50

všechny články

Kalendář událostí

VideoProměna staré textilky v Kanadě na výkladní skříň energetické účinnosti

Proměnit starou opuštěnou textilku v Montrealu na jednu z nejmodernějších staveb světa s vysokou energetickou účinností. To byl společný cíl globálního specialisty na řízení energie Schneider...

všechny video
Reklama


Anketa

Která z následujícího oblastí je nejblíže Vaší oblasti zájmu?

automatizace
elektroinstalace
mechanika
vodoinstalace
bezpečnost a monitorování
správa a řízení
zelené budovy

O nás   |   Reklama   |   Mapa stánek   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   Partneři   |   
Copyright © 2007-2021 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI