Inteligentní budovy ve světě:
Print

Smart City v Brně: česká města budou na veletrhu URBIS inspirovat evropští lídři i světoví urbanisté

-- Pondělí, 26 březen 2018

Víc než 50 měst z celé Evropy, světově uznávaný urbanista Ulrik Nielsen, zástupci Evropské unie. Tak vypadá stručný přehled účastníků konference, která se odehraje na brněnském výstavišti 25. až 26. dubna pod obnovenou značkou URBIS. Ta má nově podtitul „smart city fair“ a starostům středoevropských měst představí formou konference a výstavy nejnovější trendy v budování „chytrých“ měst.

Cílem konference i výstavy, na které se představí největší hráči na poli Smart City, je ukázat představitelům středoevropských měst cestu, jak smysluplně budovat koncept chytrého města. „URBIS se stává unikátní platformou pro sdílení zkušeností a navazování kontaktů mezi městy, které jsou dnes v Evropě lídry v oblasti smart city a osvícenými představiteli měst, kteří chtějí nová řešení usnadňující život svým občanům, zavádět systematicky a s jasnou vizí,“ vysvětluje vedoucí manažer projektu URBIS Smart City Fair Martin Videczký.

Akce cílí nejen na česká města, součástí bude Summit chytrých měst celé Visegrádské čtyřky. Ten cílí na sdílení dobré praxe mezi ministerstvy 7 států s ohledem na finanční i organizační podporu chytrých měst ze strany státu. Svoje zkušenosti představí i zástupci dvou zemí, které jsou v Evropě lídry v zavádění chytrých řešení – vystoupí norská velvyslankyně i velvyslanec Francie.

O zkušenosti se hned první den podělí také uznávaný urbanista a architekt Ulrik Nielsen, který je tváří proslulého studia Gehl Architects. Na konkrétních případech ukáže, jak lze vybudovat chytré město, ve kterém se lidem lépe žije. Nielsen umí takto kouzlit i v dopravně velmi vytížených městech, jako jsou například New York, Moskva nebo Sydney. Dvoudenní program by měl podle organizátora konference Davida Bárty propojit velkorysé ideje s praktickými informacemi a zkušenostmi se samotným zaváděním řešení. „První den je zaměřen především na chytrý development, tedy výstavbu chytrých čtvrtí. Pokročilá města si uvědomují, že právě skloubením nových technologií a urbanistického pojetí „měst pro lidi“ lze ovlivnit životní styl, ale i ceny bytů. Představí se tak špičková zahraniční města, od kterých se mohou naši developeři i města učit. Druhý den má program za cíl prezentovat příklady středoevropských měst, jejichž problémy jsou všem blízké. Cílem je inspirovat se mezi sebou a tím urychlit zavádění chytrých řešení, ale i podnítit vzájemnou spolupráci mezi městy,“ popisuje program organizátor konference David Bárta. Právě praktický přesah a propojení s dodavateli chytrých řešení je přidanou hodnotou celé akce.

Chytrá řešení v Brně představí například Vídeň (chytrá čtvrť Seestadt), Stavanger, francouzské Bordeaux (nová čtvrť Euroatlantique), Graz (nová čtvrť Reininghaus), Rotterdam (obnova městské čtvrti Heart of South) či španělské Bilbao. Na pódium zamíří prezident sekce TEN Evropského hospodářského a sociálního výboru Pierre Jean Coulon a program financování investic do chytrých měst představí Pierre-Emmanuel Noel z Evropské investiční banky (EIB).

Výstava firem, které tvoří chytrá města

Na místě program doplní výstava největších českých i nadnárodních hráčů na trhu chytrých řešení. Své produkty pro efektivnější správu města, zdrojů i komunikace s občany přivezou například společnosti Mastercard či ČEZ ESCO, které se staly generálními partnery akce. Mezinárodní prestižní konference s výstavou představuje ideální propojení lídrů v inovacích a dodavatelů chytrých řešení pro města se zástupci obcí, měst, krajů či aktivními občany.

Jedinečnost projektu URBIS Smart City Fair stojí na silném propojení organizátora, společnosti Veletrhy Brno, s městem Brnem, které dlouhodobě téma Smart City řeší. Povedeným projektem je například elektronická identita Brno iD, díky které lze například z domova zaplatit jízdenku na MHD nebo zaplatit poplatek za komunální odpad.

 

KOMPLETNÍ PROGRAM ZDE: https://www.cityone.cz/urbis

PROJEKT: www.smartcityfair.cz


 
Digitální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Katalog  
  •   Kalendář událostí  
  •   Video  

Katalog

REM-Technik s. r. o.
REM-Technik s. r. o.
Klíny 35
615 00 Brno
tel. 548140000

Schneider Electric CZ,s.r.o.
Schneider Electric CZ,s.r.o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. +420 281 088 111

Loxone, s.r.o.
Loxone, s.r.o.
U Staré trati 1775/3
370 11 České Budějovice
tel. +420 380 429 000

YATUN, s.r.o.
YATUN, s.r.o.
V Olšinách 75
10000 Praha
tel. 222364491

Insight Home, a.s.
Insight Home, a.s.
Antala Staška 30/1565
14000 Praha 4
tel. +420 603 52 50 50

všechny články

Kalendář událostí

HANNOVER MESSE 2019
2019-04-01 - 2019-04-05
Místo: Hannover, Německo
Údržba pro TOP manažery 2019
2019-04-10 - 2019-04-11
Místo: Konferenční centrum Akademie věd ČR – zámek Liblice
Stlačený vzduch
2019-04-16 - 2019-04-16
Místo: Hotel Avanti ****, Brno
Dny teplárenství a energetiky
2019-04-24 - 2019-04-25
Místo: Kongresové, výstavní a společenské centrum ALDIS, Hradec Králové
Výroba nové generace - Lokální průmysl na globální úrovni
2019-04-24 - 2019-04-24
Místo: MSIC Ostrava

VideoProměna staré textilky v Kanadě na výkladní skříň energetické účinnosti

Proměnit starou opuštěnou textilku v Montrealu na jednu z nejmodernějších staveb světa s vysokou energetickou účinností. To byl společný cíl globálního specialisty na řízení energie Schneider...

všechny video
Reklama


Anketa

Která z následujícího oblastí je nejblíže Vaší oblasti zájmu?

automatizace
elektroinstalace
mechanika
vodoinstalace
bezpečnost a monitorování
správa a řízení
zelené budovy

O nás   |   Reklama   |   Mapa stánek   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   Partneři   |   
Copyright © 2007-2019 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI