Inteligentní budovy ve světě:
Print

Siemens představí pokrok v digitalizaci budov na veletrhu MCE 2018 v Miláně

-- Úterý, 13 březen 2018

  • Digitální řešení a systémy pro výrobce originálních zařízení
  • Vzdálený obslužný systém s cloudovým řešením Climatix IC pro topné, vzduchotechnické, klimatizační systémy (HVAC), tepelná čerpadla, chladicí systémy
  • Aplikace do prostor s komunikativními přístroji zajišťujícími zdravé vnitřní prostředí

Od 13. března do 16. března 2018 představí pod mottem „Vytváříme dokonalá místa“ divize Building Technologies společnosti Siemens AG na veletrhu Mostra Convegno Expocomfort (MCE) v italském Miláně své obsáhlé portfolio produktů a řešení podporujících pokrok v digitalizaci budov. Siemens se zvlášť zaměří na nabídku digitalizovaných řešení a systémů pro výrobce originálních zařízení (OEM), což přinese OEM možnost, vstoupit do nových oborů či zvýšit účinnost služeb.

Divize Building Technologies představí digitální aplikace pro chladicí jednotky a jednotky úpravy vzduchu (AHU) využívající nové řídicí jednotky Climatix C600. Digitální aplikace pro chladicí jednotky budou veletrhu na MCE 2018 vystaveny vůbec poprvé. Nabídka AHU představuje kompletní odzkoušený systém, včetně veškerých potřebných zařízení, který se může snadno připojit ke cloudu. Díky konfigurovatelným integrovaným vstupům a výstupům těchto nových řídicích jednotek je toto řešení plně nastavitelné a hodí se v jakékoliv situaci, počínaje domácím použitím až po rozsáhlé aplikace, např. na letištích. Rozsáhlá konektivita s podporou všech běžných komunikačních standardů umožňuje bezproblémovou integraci do systémů pro správu budov a rychlou, nákladově efektivní integraci síťových zařízení.

Díky řídicím jednotkám Climatix C600 získají OEM zákazníci společnosti Siemens také přístup ke cloudovému systému dálkové správy Climatix IC. Připojení k systému Climatix IC přináší digitalizaci do budov a přidanou hodnotu k nashromážděným datům. OEM výrobci mohou těžit ze zabezpečeného dálkového přístupu, a to v podobě diagnostiky, optimalizace a údržby. Vzdálený přístup umožňuje také optimalizaci servisních výjezdů, což přináší výraznou úsporu nákladů, kratší reakční dobu a tím i vyšší spokojenost zákazníka. Systém Climatix IC umožňuje široké spektrum použití (např. AHU, chladicí systémy, rezidenční vytápění) a lze jej snadno připojit i k jiným existujícím cloudům. 

Siemens se dále ve své expozici na veletrhu MCE 2018 zaměří na aplikace pro prostory, které mají zajistit příjemné a zdravé vnitřní klima. Firma představí řešení pro proměnlivý objem vzduchu (VAV) a pro topné či chladicí stropy se síťovými přístroji podporujícími veškeré dostupné komunikační protokoly (např. Modbus, KNX, BACnet). Ta budou zahrnovat nové produkty, jako je např. chytrý termostat RDS a senzor jemného prachu, který zajišťuje dobrou kvalitu vzduchu uvnitř budovy. Ten bude mít na veletrhu MCE 2018 svou premiéru. 

Dále Siemens předvede novou verzi Desigo CC OEM – zcela upravitelnou verzi platformy pro správu budov Desigo CC, která je špičkou ve svém oboru. Využívá modulární software, přičemž základní produkt lze kombinovat s doplňujícími funkcemi, knihovnami různých oborů, integrovanými systémy a aplikacemi i jazykovými balíčky. Řešení pak lze upravovat ve smyslu brandingu, připojení externích aplikací a integrace zařízení. Centrum pro integraci a aplikaci Desigo CC dále vyvíjí různá rozšíření a poskytuje podporu OEM jak ve fázi plánování, tak během provozu. Díky využití digitálního rozhraní zastřešuje platforma pro správu budov Desigo CC širokou řadu oblastí, počínaje HVAC, přes zabezpečení a požární bezpečnost, až po osvětlení a energetické řízení. To vše v jediném uživatelském rozhraní. Díky tomu je možné centrálně řídit, kontrolovat a analyzovat veškeré datové toky, stejně jako spotřebu a stav všech místností. 

Více informací o Siemens na veletrhu MCE najdete na www.siemens.com/mce.


 
Digitální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Katalog  
  •   Kalendář událostí  
  •   Video  

Katalog

REM-Technik s. r. o.
REM-Technik s. r. o.
Klíny 35
615 00 Brno
tel. 548140000

Schneider Electric CZ,s.r.o.
Schneider Electric CZ,s.r.o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. +420 281 088 111

Loxone, s.r.o.
Loxone, s.r.o.
U Staré trati 1775/3
370 11 České Budějovice
tel. +420 380 429 000

YATUN, s.r.o.
YATUN, s.r.o.
V Olšinách 75
10000 Praha
tel. 222364491

Insight Home, a.s.
Insight Home, a.s.
Antala Staška 30/1565
14000 Praha 4
tel. +420 603 52 50 50

všechny články

Kalendář událostí

HANNOVER MESSE 2019
2019-04-01 - 2019-04-05
Místo: Hannover, Německo
Údržba pro TOP manažery 2019
2019-04-10 - 2019-04-11
Místo: Konferenční centrum Akademie věd ČR – zámek Liblice
Stlačený vzduch
2019-04-16 - 2019-04-16
Místo: Hotel Avanti ****, Brno
Dny teplárenství a energetiky
2019-04-24 - 2019-04-25
Místo: Kongresové, výstavní a společenské centrum ALDIS, Hradec Králové
Výroba nové generace - Lokální průmysl na globální úrovni
2019-04-24 - 2019-04-24
Místo: MSIC Ostrava

VideoProměna staré textilky v Kanadě na výkladní skříň energetické účinnosti

Proměnit starou opuštěnou textilku v Montrealu na jednu z nejmodernějších staveb světa s vysokou energetickou účinností. To byl společný cíl globálního specialisty na řízení energie Schneider...

všechny video
Reklama


Anketa

Která z následujícího oblastí je nejblíže Vaší oblasti zájmu?

automatizace
elektroinstalace
mechanika
vodoinstalace
bezpečnost a monitorování
správa a řízení
zelené budovy

O nás   |   Reklama   |   Mapa stánek   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   Partneři   |   
Copyright © 2007-2019 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI