Inteligentní budovy ve světě:
Print

Siemens na veletrhu Smart City Expo World Congress 2017

-- Úterý, 14 listopad 2017

Od 14. do 16. listopadu proběhne v Barceloně veletrh Smart City Expo World Congress, největší evropské setkání k problematice chytrých měst. V jeho rámci se představí společnost Siemens, která zde bude prezentovat svá řešení  pro optimalizaci výkonnosti budov a ke zvyšování efektivity dopravních a energetických systémů. Siemens je již tradičně globálním partnerem veletrhu.

Veletrh Smart City Expo World Congress  bude zaměřený na výzvy, kterým musí v současné době města čelit, tedy na urbanizaci, globalizaci a změnu klimatu. Akce se zúčastní na 700 měst z celého světa, více než 600 vystavovatelů a během doprovodném kongresu vystoupí 420 řečníků.

S rostoucími požadavky obyvatel měst stoupá potřeba inteligentních řešení, která bývají prezentována pod označením chytrá města. Siemens dokáže inteligentní řešení integrovat do infrastruktury měst a úspěšně tak posílit efektivitu budov či dopravy i energetických systémů. Tyto kroky vedou ke zlepšení kvality života obyvatel měst, díky použití nejmodernějších technologií dochází ke zvyšování efektivity, bezpečnosti, ekonomické konkurenceschopnosti, tvorbě příjemného a zdravého prostředí pro život.

Expozice Siemens na Smart City Expo World Congress

Expozice společnosti Siemens je zaměřena na potenciál měst ukrytý v digitalizaci. Právě digitalizace umožňuje implementaci inovativních řešení, která zlepšují život ve městech. Mezi klíčová řešení, která Siemens představuje na Smart City Expo World Congress, patří:

Inteligentní budovy

Díky rostoucímu počtu obyvatel ve městech jsou na budovy a systémy v budovách kladeny stále větší nároky. Integrováním inteligentního řešení do budov lze úspěšně posílit jejich efektivitu. Příkladem je řídicí systém, který snižuje energetickou náročnost stavby a současně majiteli z jednoho místa poskytuje plnou kontrolu nad veškerými technologiemi v budově (vytápění, větrání, klimatizaci, osvětlení a zastínění vnitřních prostor, automatické řízení parametrů prostředí, řízení spotřeby energie a ochranu proti požáru i zabezpečovací funkce, jako je videodohled a detekce proti neoprávněnému vniknutí).

Digitální služby pro příjemnější cestování

Správným technologickým řešením lze zvýšit dostupnost městské mobility, optimalizovat její výkonnost a především zvýšit komfort cestujících. Společnost Siemens nabízí inovativní softwarová řešení pro městskou a příměstskou železniční dopravu, plánování cest, informační dopravní systémy, řešení prodeje jízdenek a intermodální mobilní platformy. Aplikace pro mobilní zařízení umožňují cestujícím zvýšit pohodlí před, během i po ukončení jejich cesty.

Inteligentní dopravní systémy

Mobilita budoucnosti představuje komplexní systém postavený na inteligentní a propojené infrastruktuře. Tento komplexní přístup je jedním z důvodů, proč Siemens vyvíjí jedinečnou senzorovou technologii umožňující autonomní řízení a inteligentní sledování silničních oblastí s různými případy použití, např. parkovací systémy.

City Performance Tool

City Performance Tool (CyPT) slouží ke zmapování nejúčinnějších technologií v infrastruktuře měst pro dosažení ekonomických a ekologických cílů. Jedná se o výkonný simulační nástroj, díky kterému je možné vyhodnotit a predikovat různé scénáře. CyPT zároveň poskytuje informace o tom, jak každé rozhodnutí vedení města ovlivní tvorbu pracovních míst a růst infrastruktury. CyPT také reportuje klíčové ekonomické a enviromentální ukazatele napříč dopravou, budovami a energetikou.

Digitální stanice 4.0

ControlGuide Digital Station Manager je řešení, které kombinuje integraci funkcí SCADA, PIS/PA, CCTV a komunikačních funkcí do jediného systému. Tato integrace usnadňuje výměnu informací, koordinaci a interakci mezi různými subsystémy, což jim umožňuje jednat jako jedna jednotka. Provozovatelé jsou vybaveni jedním společným HMI umožňujícím sledovat a řídit všechny různé subsystémy.

Více o řešeních Siemens představovaných na SCEWC 2017 najdete na https://www.siemens.com/global/en/home/company/fairs-events/scewc.html.

Pro novinky přímo z veletrhu sledujte twitterový účet @chytramesta.


 
Digitální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Katalog  
  •   Kalendář událostí  
  •   Video  

Katalog

REM-Technik s. r. o.
REM-Technik s. r. o.
Klíny 35
615 00 Brno
tel. 548140000

Schneider Electric CZ,s.r.o.
Schneider Electric CZ,s.r.o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. +420 281 088 111

Loxone, s.r.o.
Loxone, s.r.o.
U Staré trati 1775/3
370 11 České Budějovice
tel. +420 380 429 000

YATUN, s.r.o.
YATUN, s.r.o.
V Olšinách 75
10000 Praha
tel. 222364491

Insight Home, a.s.
Insight Home, a.s.
Antala Staška 30/1565
14000 Praha 4
tel. +420 603 52 50 50

všechny články

Kalendář událostí

Digitální transformace - příběh firem
2020-03-12 - 2020-03-12
Místo: Malý svět techniky, U6, Ostrava
AMPER TOUR 2020
2020-03-17 - 2020-03-19
Místo: Brno
Amper 2020
2020-03-17 - 2020-03-20
Místo: Výstaviště Brno
Údržba a diagnostika 4.0
2020-03-18 - 2020-03-18
Místo: Brno
Energie pro budoucnost XXVII
2020-03-18 - 2020-03-18
Místo: Výstaviště Brno, sál P3

VideoProměna staré textilky v Kanadě na výkladní skříň energetické účinnosti

Proměnit starou opuštěnou textilku v Montrealu na jednu z nejmodernějších staveb světa s vysokou energetickou účinností. To byl společný cíl globálního specialisty na řízení energie Schneider...

všechny video
Reklama


Anketa

Která z následujícího oblastí je nejblíže Vaší oblasti zájmu?

automatizace
elektroinstalace
mechanika
vodoinstalace
bezpečnost a monitorování
správa a řízení
zelené budovy

O nás   |   Reklama   |   Mapa stánek   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   Partneři   |   
Copyright © 2007-2020 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI