Inteligentní budovy ve světě:
Print

Siemens dodal chytrou regulaci vytápění do centrály České správy sociálního zabezpečení

-- Středa, 19 únor 2020

Budova ČSSZ

 

Společnost Siemens dodala technologie pro řízení a regulaci vytápění v centrále České správy sociálního zabezpečení v Praze. O tepelný komfort se v budově stará systém ekvitermní regulace Albatros2. Nově nainstalované technologie lze snadno vzdáleně ovládat přes cloudovou platformu Synco IC pro řízení a provoz budov.

 

Ekvitermní regulátory (regulátory, které nastavují teplotu podle venkovní teploty) Albatros2 na pražském Smíchově řídí kaskádu plynových kotlů o celkovém výkonu 3,2 MW. Soustava zahrnuje 30 směšovaných topných okruhů, 6 nezávislých zásobníků teplé vody a 20 požadavků na teplo pro vzduchotechniku. V projektu jsou použity regulátory Albatros RVS43.345. „V budovách, jakou je i Česká správa sociálního zabezpečení, je klíčové zajistit vhodné podmínky jak pro pracovníky, tak pro návštěvníky,“ říká Petr Slížek, odborník na ekvitermní regulaci ze společnosti Siemens, a dodává: „Vedle zvýšeného vnitřní komfortu lze očekávat i úspory vytvořené efektivnějším provozem“.

Přínosem instalovaných aplikačních regulátorů je také zjednodušená obsluha, díky nového systému řízení je vytápění naprogramované a běží automaticky. V případě potřeby je celý systém pro obsluhu snadno přístupný přes cloudové rozhraní Siemens Synco IC. Vzdálená správa je možná prostřednictvím uživatelsky příjemné aplikace na mobilu, tabletu nebo notebooku. Cloudovou platformu Synco IC lze použít pro dálkové ovládání systémů topení, větrání a klimatizace a také pro dálkové odečty stavu měřičů.

Ekvitermní regulátory Albatros

Aplikační regulátory řady Siemens Albatros umožňují v rámci jedné platformy řídit různé zdroje tepla a chladu, solární systémy, fotovoltaiku, akumulaci topné vody, topné okruhy, chladicí okruhy, ohřev teplé vody, ohřev bazénové vody a dalších utilit. Přístroje mimo jiné nabízí nastavení časové konstanty budovy, velmi hustou škálu ekvitermních křivek či optimalizaci zapnutí a vypnutí. Díky optimálnímu nastavení těchto parametrů lze teplo mnohem efektivněji využívat a dosáhnout výrazných úspor.

Více na www.siemens.cz/albatros.


 
Digitální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Katalog  
  •   Kalendář událostí  
  •   Video  

Katalog

REM-Technik s. r. o.
REM-Technik s. r. o.
Klíny 35
615 00 Brno
tel. 548140000

Schneider Electric CZ,s.r.o.
Schneider Electric CZ,s.r.o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. +420 281 088 111

Loxone, s.r.o.
Loxone, s.r.o.
U Staré trati 1775/3
370 11 České Budějovice
tel. +420 380 429 000

YATUN, s.r.o.
YATUN, s.r.o.
V Olšinách 75
10000 Praha
tel. 222364491

Insight Home, a.s.
Insight Home, a.s.
Antala Staška 30/1565
14000 Praha 4
tel. +420 603 52 50 50

všechny články

Kalendář událostí

VideoProměna staré textilky v Kanadě na výkladní skříň energetické účinnosti

Proměnit starou opuštěnou textilku v Montrealu na jednu z nejmodernějších staveb světa s vysokou energetickou účinností. To byl společný cíl globálního specialisty na řízení energie Schneider...

všechny video
Reklama


Anketa

Která z následujícího oblastí je nejblíže Vaší oblasti zájmu?

automatizace
elektroinstalace
mechanika
vodoinstalace
bezpečnost a monitorování
správa a řízení
zelené budovy

O nás   |   Reklama   |   Mapa stánek   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   Partneři   |   
Copyright © 2007-2021 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI