Inteligentní budovy ve světě:
Print

Siemens a Inthouse představili mobilní aplikaci pro vzdálené ovládání a správu zařízení pro technologie budov

-- Úterý, 10 leden 2017

Společnost Siemens uvádí ve spolupráci s firmou Inthouse Systems na trh novou aplikaci Inthouse App pro vzdálené ovládání všech zařízení, které využívají Siemens regulátory Climatix. Aplikace je vhodná především pro výrobce kotlů, výměníkových stanic, vzduchotechnických jednotek a dalších zařízení pro technologie budov, kteří nyní mohou svým zákazníkům nabídnout jednoduché vzdálené ovládání a správu koncových zařízení.

„Těší mě, že díky spolupráci s českou společností Inthouse Systems nyní můžeme výrobcům zařízení pro technologie budov nabídnout kompletní řešení, které zahrnuje nejen naše standardní produkty jako jsou ventily, pohony, frekvenční měniče, čidla, měřiče spotřeby energií a regulátory, ale také jednoduchou a uživatelsky vstřícnou vizualizaci, která je pro koncové uživatele velice atraktivní. Naším cílem totiž je poskytnout našim zákazníkům kompletní řešení, které splňuje vysoké standardy,“ říká Jakub Horna, produktový specialista divize Building Technologies společnosti Siemens ČR.

U vybraných výrobců už proběhl field test a aplikace už tak běží na stovkách zařízení. Na základě získaných zkušeností probíhá neustálé vylepšování funkcí a v blízké budoucnosti bude možné nabídnout zařízení Inthouse Access Point, které zaručuje ještě jednodušší a maximálně bezpečné připojení z jakéhokoliv místa na světě a také připojení nižších řad regulátorů pomocí rozhraní ModBus RTU.

Mobilní aplikace Inthouse App s multi-jazykovou podporou je plně konfigurovatelná, a to včetně nastavení barevných schémat, ikon, obrázků, vytváření uživatelských předvoleb a výběru oblíbených ovládacích prvků. Vzdálené automatické aktualizace aplikace i uživatelské konfigurace jsou samozřejmostí.

Software Inthouse je jedinečný svým rychlým a jednoduchým uvedením do provozu i snadnou údržbou. Při uvádění do provozu je potřeba zadat pouze ID konfigurace do mobilního zařízení a zvolit způsob připojení. Časová náročnost vytvoření nové konfigurace aplikace zabere pouze několik desítek minut, a to bez jakékoli znalosti programování. Ke konfiguraci se používá jednoduchý počítačový konfigurační nástroj Inthouse Studio, ve kterém se zobrazí struktura aplikace v regulátoru Climatix a prostřednictvím funkce Drag & Drop se vybrané datové objekty propojí s vybranými grafickými ikonami. Export konfigurace pro více uživatelů je pak možné zvládnout na pár kliknutí.

Výrobci mohou tuto vizualizaci získat přímo od společnosti Siemens. Koncoví uživatelé musí zažádat o tuto aplikaci u výrobce zařízení, jehož součástí je regulátor Climatix. Aplikace funguje na všech mobilních zařízeních s operačním systémem Android 4 a novějších. V roce 2017 je plánováno spuštění aplikace pro iOS. 

„Díky neustálému přístupu ke svému zařízení, například ke kotli, klimatizaci, větrání nebo osvětlení, můžete optimalizovat nastavení tak, abyste ušetřili náklady a maximalizovali své pohodlí. Navíc díky připravovanému zařízení Inthouse Access Point nebudete muset řešit žádné problémy s připojením a budete dostávat notifikace o alarmech a událostech na Vašem mobilním zařízení. Připojíte se odkudkoli a kdykoli. V případě technické poruchy můžete Vašemu správci udělit vzdálený přístup a ušetřit náklady spojené se správou Vašeho zařízení,” říká Andrej Hraško, jednatel společnosti Inthouse Systems s.r.o.

www.siemens.cz


 
Digitální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Katalog  
  •   Kalendář událostí  
  •   Video  

Katalog

REM-Technik s. r. o.
REM-Technik s. r. o.
Klíny 35
615 00 Brno
tel. 548140000

Schneider Electric CZ,s.r.o.
Schneider Electric CZ,s.r.o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. +420 281 088 111

Loxone, s.r.o.
Loxone, s.r.o.
U Staré trati 1775/3
370 11 České Budějovice
tel. +420 380 429 000

YATUN, s.r.o.
YATUN, s.r.o.
V Olšinách 75
10000 Praha
tel. 222364491

Insight Home, a.s.
Insight Home, a.s.
Antala Staška 30/1565
14000 Praha 4
tel. +420 603 52 50 50

všechny články

Kalendář událostí

VideoProměna staré textilky v Kanadě na výkladní skříň energetické účinnosti

Proměnit starou opuštěnou textilku v Montrealu na jednu z nejmodernějších staveb světa s vysokou energetickou účinností. To byl společný cíl globálního specialisty na řízení energie Schneider...

všechny video
Reklama


Anketa

Která z následujícího oblastí je nejblíže Vaší oblasti zájmu?

automatizace
elektroinstalace
mechanika
vodoinstalace
bezpečnost a monitorování
správa a řízení
zelené budovy

O nás   |   Reklama   |   Mapa stánek   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   Partneři   |   
Copyright © 2007-2021 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI