Inteligentní budovy ve světě:
Print

Senzory pro všechny oblasti domovní automatizace

-- Úterý, 19 březen 2013

Dnešní moderní budovy jsou vytvářeny tak, aby byly všechny prvky domovní techniky, jako je topení, chlazení nebo osvětlení, úzce provázány a fungovaly se zřetelem na energickou efektivnost.

Společnost Thermokon Sensortechnik GmbH je již dvě desetiletí výrobcem produktů určených pro automatizaci budov, které kontrolují, řídí, regulují a optimalizují činnost zařízení v budovách. 

Teplota

Thermokon nabízí širokou škálu teplotních snímačů pro většinu aplikací v automatizaci budov (topení, chlazení i vzduchotechnika). Nechybí senzory interiérové, venkovní, příložné, kabelové nebo kanálové.

Vlhkost

Dalším segmentem domovní senzoriky jsou snímače relativní vlhkosti a teploty v obytných a komerčních prostorách, v plynných médiích, v topných, větracích a klimatizačních zařízeních. Senzory kondenzace a prosakování i hygrostaty lze připojit na regulační a zobrazovací systémy.

Světlo a pohyb

Senzory světla a pohybu umožňují přesnou a spolehlivou detekci a mohou být použity ve vnitřním i vnějším prostředí. Senzory lze umístit na/pod omítku či na strop. Se stropním multisenzorem MDS je možné sledovat přítomnost osob v místnosti a současně snímat a řídit intenzitu osvětlení.

Kvalita vzduchu a CO2

Čidla směsných plynů a CO2 od Thermokon umožňují individuální regulaci okolního vzduchu dle potřeby, a tím optimalizují jak kvalitu vzduchu, tak spotřebu energie. Senzory mohou být integrovány do ventilačního systému, nebo připevněny přímo v místnosti. Snímače nabízí uživateli okamžité vyhodnocení aktuální kvality vzduchu na displeji nebo pomocí tří světelných diod (semafor: červená/žlutá/zelená).

Protimrazová ochrana

Stále větší důležitost ve ventilačních a klimatizačních zařízeních nabývá sledování teploty vzduchu. Škodám způsobeným mrazem zabraňujeprotimrazový termostat TFR. Malá spínací diference a vysoká opakovatelnost poskytují různé možnosti ochrany proti mrazu, jako např. vypnutí ventilace, spuštění ohřevu či spuštění alarmu.

Ovládací panely

Multifunkční ovládací panely místností slouží nejen k regulaci teploty, ale i ovládání osvětlení, žaluzií, ventilace a relativní vlhkosti. Vynikají svým designem a díky několika barevným provedením, designu rámů a variabilnímu počtu ovládacích tlačítek se stanou vkusným doplňkem místností.

Bezdrátová zařízení pro snadnější život

Bezdrátové produkty pro svůj provoz využívají solární energii nebo energii vytvořenou z nepatrné změny pohybu. Elektrická vedení již nejsou potřeba, proto lze umístění senzorů flexibilně měnit dle požadavků na danou místnost, ať už jde o kancelář nebo památkově chráněnou budovu.

Bezdrátové produkty se systémem EasySens od firmy Thermokon využívají pevný protokol podle bezdrátového standardu EnOcean, čímž je zajištěno, že senzory a přijímače Thermokon mohou být kombinovány s přístroji jiných výrobců. V bezdrátovém provedení jsou k dispozici zařízení pro kontrolu a snímání teploty, relativní vlhkosti, CO2, intenzity osvětlení, pohybu a stavu otevření okna.

Zajímavé jsou bezdrátové vypínače, které existují v různých barevných variantách a lze je přizpůsobit široké škále programů od výrobců ABB, GIRA, JUNG, MERTEN, SIEMENS a dalších. Všechny senzory, regulátory, ovládací prvky a ostatní technické jednotky v budově jsou vzájemně zasíťovány na bázi tzv. Bus-Systému od Thermokonu, který zajišťuje jejich vzájemnou interakci.

Kompatibilita / Sběrnicové systémy

Základním předpokladem pro vysokou energetickou účinnost budov je integrace systémů a inteligentních prvků, která umožňuje vytvořit energeticky efektivní a k životnímu prostředí šetrné budovy. Společnost Thermokon zaručuje vzájemnou kompatibilitu jednotlivých prvků inteligentních budov díky použití unifikovaných sběrnicových systémů nebo bezdrátového systému EasySens využívajícího protokolu EnOcean (868,3 MHz). Přijímače jsou mimo jiné vybaveny rozhraními LON, Modbus, BACnet, KNX nebo RS485 a jsou používány jako mezisíť pro různé nadřazené regulační systémy.

Ovládací panel místností Thanos.

 

 

 

Ovládací panel místností SR04 pro ovládání a regulování teploty a ventilace.

 

 

 

 

 

 

Produkty firmy Thermokon představí výhradní distributor – společnost REM-Technik s.r.o. na veletrhu AMPER v hale V na stánku č. 65.

www.rem-technik.cz


 
Digitální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Katalog  
  •   Kalendář událostí  
  •   Video  

Katalog

REM-Technik s. r. o.
REM-Technik s. r. o.
Klíny 35
615 00 Brno
tel. 548140000

Schneider Electric CZ,s.r.o.
Schneider Electric CZ,s.r.o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. +420 281 088 111

Loxone, s.r.o.
Loxone, s.r.o.
U Staré trati 1775/3
370 11 České Budějovice
tel. +420 380 429 000

YATUN, s.r.o.
YATUN, s.r.o.
V Olšinách 75
10000 Praha
tel. 222364491

Insight Home, a.s.
Insight Home, a.s.
Antala Staška 30/1565
14000 Praha 4
tel. +420 603 52 50 50

všechny články

Kalendář událostí

Digitální výroba 2020
2020-06-09 - 2020-06-10
Místo: Praha
Digitální logistika 2020
2020-06-10 - 2020-06-10
Místo: Brno
Marketing 4 Engineering
2020-06-11 - 2020-06-11
Místo: Praha

VideoProměna staré textilky v Kanadě na výkladní skříň energetické účinnosti

Proměnit starou opuštěnou textilku v Montrealu na jednu z nejmodernějších staveb světa s vysokou energetickou účinností. To byl společný cíl globálního specialisty na řízení energie Schneider...

všechny video
Reklama


Anketa

Která z následujícího oblastí je nejblíže Vaší oblasti zájmu?

automatizace
elektroinstalace
mechanika
vodoinstalace
bezpečnost a monitorování
správa a řízení
zelené budovy

O nás   |   Reklama   |   Mapa stánek   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   Partneři   |   
Copyright © 2007-2020 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI