Inteligentní budovy ve světě:
Print

S řídicím systémem osvětlení LITECOM lze rozsvěcet i ovládat žaluzie jedním prstem

-- Středa, 16 říjen 2019

Současná světelná technika patří mezi jedno z nejrychleji rozvíjejících se odvětví. Tento trend je nejvýraznější v oblasti řízení osvětlení. Moderní řídící systémy zvyšují komfort působení osvětlovací soustavy a přinášejí významné úspory ve spotřebě elektrické energie. 

Osvětlení, které samo kopíruje denní rytmus člověka, se synchronizuje s žaluziemi pro maximální využití denního světla a nabízí několik režimů od pracovního, přes schůzku po psaní. Vše lze navíc ovládat klasickým vypínačem či prstem přímo z tabletu nebo mobilního telefonu pomocí jednoduchého uživatelského rozhrání. Systém osvětlení LITECOM od Zumtobel splňuje všechny výše zmíněné parametry.

Systém LITECOM se snadno instaluje a má kapacitu pro ovládání až 2500 svítidel

„Naším posláním je nabídnout uživatelům systém ovládání osvětlení, který se snadno instaluje, uvádí do provozu a používá,“ uvedl Zdeněk Bláha, systémový specialista ZG Lighting Czech Republic. LITECOM pokrývá budovy všech velikostí, od malých instalací po velké projekty. Poskytuje 20 různých funkcí, nabízí více než 35 montážních komponentů a má kapacitu pro ovládání až 2 500 svítidel.

Litecom poskytuje nejen dokonalé světlo díky inteligentnímu ovládání, ale jeho digitální rozhraní shromažďuje data, která mohou odpovědět na spoustu dalších (někdy překvapivých) otázek týkající se například obsazenosti zasedacích místností či jejich způsobu užívání. „Náš systém skutečně myslí na budoucnost, je to páteř pro nové digitální služby a internet věcí s vestaveným cloudovým konektorem. Jeho otevřená architektura propojuje svět osvětlení s internetem věcí a ukládá relevantní data pro další analýzu“ dodává Zdeněk Bláha.

Systém přináší cenná data o správě prostoru, která mohou přinést značné úspory

LITECOM nabízí velké množství aplikací od scénářů osvětlení podmíněné časem či činností, přes ochranou funkci proti nepřízni počasí (např. okna se automaticky zavřou a žaluzie nastaví do ochranné polohy), po osvětlení reagující na pohyb v místnosti. I přes široké spektrum funkcí není potřeba míst server nebo jinou IT infrastrukturu, řídící jednotka LITECOM je umístěná v rozvaděči a je srdcem každého systému LITECOM. Připojením dvou nebo více ovladačů do sítě snadno vytvoříte distribuovaný systém, který nepotřebuje žádné další moduly a poskytuje webový přístup pro ovládání a údržbu.

Ovladač lze také propojit s široce používaným standardem datového komunikačního protokolu BACnet pro sítě automatizace a správy budov. Pomocí BACnet lze snadno standardizovat komunikaci mezi systémy různých výrobců, což jim umožňuje sdílet data a spolupracovat.

Systém také poskytuje vzdálené monitorování kontrolující vlastní výkon a spotřebu energie. Sledovat lze nejen výkon každého svítidla, ale i celkovou spotřebu energie jednotlivých částí systému. LITECOM přináší také užitečná data o správě prostoru, která umožní efektivnější plánování. Například ve velkých logistických halách je možné osvětlení přizpůsobit aktuální obsazenosti personálem, stejně tak lze upravit úklidový režim, aby odpovídal aktuálním potřebám uživatele a ušetřil náklady.

Řídící systém osvětlení LITECOM najde využití v jakékoliv aplikaci od administrativních budov, přes logistické a průmyslové areály až po maloobchodní prodejny, showroomy a mnoho dalších.

Více o řídicím systému LITECOM naleznete zde.


 
Digitální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Katalog  
  •   Kalendář událostí  
  •   Video  

Katalog

REM-Technik s. r. o.
REM-Technik s. r. o.
Klíny 35
615 00 Brno
tel. 548140000

Schneider Electric CZ,s.r.o.
Schneider Electric CZ,s.r.o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. +420 281 088 111

Loxone, s.r.o.
Loxone, s.r.o.
U Staré trati 1775/3
370 11 České Budějovice
tel. +420 380 429 000

YATUN, s.r.o.
YATUN, s.r.o.
V Olšinách 75
10000 Praha
tel. 222364491

Insight Home, a.s.
Insight Home, a.s.
Antala Staška 30/1565
14000 Praha 4
tel. +420 603 52 50 50

všechny články

Kalendář událostí

FORMY a PLASTY 2020
2020-10-07 - 2020-10-08
Místo: Brno
Výrobný manažment
2020-10-13 - 2020-10-14
Místo: Holiday Inn Žilina
ÚDRŽBA 2020 - „Efektivnost aplikace Průmyslu 4.0 do managementu údržby“
2020-10-14 - 2020-10-15
Místo: Konferenční centrum AV, zámek Liblice

VideoProměna staré textilky v Kanadě na výkladní skříň energetické účinnosti

Proměnit starou opuštěnou textilku v Montrealu na jednu z nejmodernějších staveb světa s vysokou energetickou účinností. To byl společný cíl globálního specialisty na řízení energie Schneider...

všechny video
Reklama


Anketa

Která z následujícího oblastí je nejblíže Vaší oblasti zájmu?

automatizace
elektroinstalace
mechanika
vodoinstalace
bezpečnost a monitorování
správa a řízení
zelené budovy

O nás   |   Reklama   |   Mapa stánek   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   Partneři   |   
Copyright © 2007-2020 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI