Inteligentní budovy ve světě:
Print

Rychlonabíječka elektromobilů ABB nově u prodejny Lidl

-- Úterý, 01 srpen 2017

Společnost ABB dodala pro novou prodejnu řetězce Lidl v Praze na Barrandově rychlonabíjecí stanici pro elektromobily. Součástí rychlonabíječky Terra 53 CJG je i speciální aplikace ABB, která využívá možnosti digitální nabídky ABB Ability™. Ta umožňuje monitorování a řízení nabíjecí sítě na bázi stejnosměrného proudu.

Tato nabíjecí stanice se instaluje v prodejnách Lidl po celé Evropě: více než 100 nabíjecích stanic je zprovozněno ve Švédsku, Německu, Nizozemí, Belgii, Velké Británii, na Slovensku, v Polsku, ve Francii, Švýcarsku, Španělsku a Maďarsku.

Trh s elektromobily stále roste, přičemž v roce 2016 se prodalo o 40 procent více elektromobilů než v roce 2015. Tento trend by měl i v následujících letech pokračovat včetně růstu počtu zákazníků, kteří svým elektromobilem budou jezdit na nákupy.

„Lidl jde správným směrem, kterým se dříve nebo později bude inspirovat celý maloobchodní trh. Nabíjení vozidel u velkých prodejen, nákupních center a kanceláří bude stále oblíbenější. Elektromobil se tak nabije během nakupování nebo schůzky. Je však nutno zvýšit výkon stanice, aby se doba nabíjení co nejvíce zkrátila a uzpůsobila potřebám zákazníků,“ vysvětluje Tanja Vainio, generální ředitelka ABB Česká republika.

Přes 5 000 nabíjejících stanic ABB ve světě

Nabíjecí stanice ABB splňuje tři mezinárodní normy pro nabíjení – normu pro nabíjení stejnosměrným proudem CHAdeMo, která je rychlonabíjecí normou pro vozidla Kia Soul EV, Citroën, Mitsubishi EV, Peugeot a Nissan, normu Combined Charging Solution (CCS), která je rychlonabíjecí normou pro vozidla Audi, BMW, Mercedes-Benz, Daimler, Ford, Fiat Chrysler, General Motors, Porsche, Volkswagen, Volvo, a nyní také nový vůz Model 3 Tesla, a normu pro nabíjení střídavým proudem (Type 2 Standard). Tyto stanice jsou proto vhodné pro všechny typy elektromobilů dostupné na trhu. ABB je přední společnost v oblasti této technologie a dodává až 65 procent rychlonabíjecích stanic v Evropě. Společnost dosud celosvětově prodala více než 5000 nabíjecích stanic na stejnosměrný proud.

Nabít auto lze již za půlhodinu

V současnosti se na nabíjení elektromobilů používají dvě technologie – nabíjení střídavým proudem nebo stejnosměrným proudem. Střídavý proud umožňuje nabíjet vozidla podle výkonu nabíječky zabudované ve vozidle. Proto vozidla s nabíječkou 3,6 kW vyžadují nabíjení po dobu 8 až 10 hodin, vozidla s nabíječkou 7,2 kW 5 až 6 hodin a vozidla s nabíječkou max. 22 kW přibližně hodinu.

Nabíjení stejnosměrným proudem je novější technologie, která je dostupná pro téměř všechny elektromobily a umožňuje nabití baterie z 0 na 80 procent za pouhou půlhodinu. Kvůli technologickým omezením a sklonu k přehřívání poslední fáze nabíjení probíhá při nižším výkonu.

Elektromobilita na cloudu a ABB Ability

Důležitou součástí partnerství se společností Lidl je aplikace „Drive Care“ a „Charger Care” představující balíčky systémů komunikace a řízení nabíjecích stanic. Tyto aplikace dávají společnosti Lidl možnost neustále monitorovat parametry svých nabíjecích stanic, včetně spotřeby energie pro každou z nich či výpočtu statistiky za určité období.

„Naše stanice jsou standardně připojeny k platformě fungující na principu cloudu. Ta nám umožňuje monitorovat zařízení v reálném čase a provádět vzdálenou diagnostiku. Můžeme tak rovněž plánovat řádnou údržbu za účelem eliminace potenciálních poruch a co nejrychlejší zavedení plánovaných opatření. To významně urychluje celý proces údržby a servisu.  V kombinaci s integrovanou aplikací prediktivní údržby na platformě Microsoft Azure dovede systém zareagovat dříve, než se případná závada projeví na kvalitě služby. Spolehlivost provozu stanic je pro e-mobilitu naprosto klíčová,“ dodává Frank Mühlon, ředitel EV Charging Infrastructure ABB Group.

Všechny procesy shromažďování a zpracovávání dat ze stanic jsou součástí ABB Ability™, která zahrnuje více než 180 digitálních řešení a služeb. Díky odborným znalostem a možnosti připojení k internetu a rovněž díky nejnovějším digitálním technologiím může toto řešení významně zlepšit provozní efektivitu a produktivitu zákazníků společnosti ABB v řadě oblastí.

www.abb.cz


 
Digitální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Katalog  
  •   Kalendář událostí  
  •   Video  

Katalog

REM-Technik s. r. o.
REM-Technik s. r. o.
Klíny 35
615 00 Brno
tel. 548140000

Schneider Electric CZ,s.r.o.
Schneider Electric CZ,s.r.o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. +420 281 088 111

Loxone, s.r.o.
Loxone, s.r.o.
U Staré trati 1775/3
370 11 České Budějovice
tel. +420 380 429 000

YATUN, s.r.o.
YATUN, s.r.o.
V Olšinách 75
10000 Praha
tel. 222364491

Insight Home, a.s.
Insight Home, a.s.
Antala Staška 30/1565
14000 Praha 4
tel. +420 603 52 50 50

všechny články

Kalendář událostí

Technical Computing Camp 2018
2018-09-06 - 2018-09-07
Místo: Hotel Fontána, Brněnská přehrada
Moderní technologie pro potravinářský průmysl
2018-09-18 - 2018-09-18
Místo: Olomouc
Moderní technologie pro farmaceutický průmysl
2018-09-19 - 2018-09-19
Místo: Olomouc
PROMOTIC SCADA + eWON flexy workshop
2018-09-26 - 2018-09-26
Místo: Hotel Absolutum Boutique Hotel, Praha
MSV Tour 2018
2018-10-01 - 2018-10-04
Místo: Výstaviště Brno

VideoProměna staré textilky v Kanadě na výkladní skříň energetické účinnosti

Proměnit starou opuštěnou textilku v Montrealu na jednu z nejmodernějších staveb světa s vysokou energetickou účinností. To byl společný cíl globálního specialisty na řízení energie Schneider...

všechny video
Reklama


Anketa

Která z následujícího oblastí je nejblíže Vaší oblasti zájmu?

automatizace
elektroinstalace
mechanika
vodoinstalace
bezpečnost a monitorování
správa a řízení
zelené budovy

O nás   |   Reklama   |   Mapa stánek   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   Partneři   |   
Copyright © 2007-2018 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI