Inteligentní budovy ve světě:
Print

Nový chytrý termostat značky Siemens

-- Středa, 13 prosinec 2017

  • Chytrý termostat pro řízení domácího systému vytápění
  • Rychlé uvedení do provozu s integrovaným asistentem
  • Aplikace pro iOS a Android s řadou funkcí 

Divize Building Technologies společnosti Siemens uvedla na trh nový chytrý termostat pro řízení vytápění. Uvedení do provozu chytrého termostatu RDS110 zabere pouhých pár minut a lze jej ovládat prostřednictvím aplikace z mobilního telefonu.

Řešení ve formě chytrého termostatu doporučujeme všem, kteří chtějí mít doma nastaveno ideální prostředí přizpůsobující se aktuálním potřebám uživatelů a zároveň chtějí šetřit energii,“ říká Petr Martinec, ředitel úseku CPS divize Building Technologies, Siemens ČR a dodává: „Uživatel ocení i snadnou instalaci a intuitivní uživatelské rozhraní, které ho provede nastavením krok za krokem. Navíc je díky mobilní aplikaci možné ovládat termostat kdykoli a odkudkoli. Prostředí si tedy nastavíte již před příchodem domů.

Termostat s integrovanými senzory teploty v místnosti, kvality vzduchu, vlhkosti a přítomnosti osob lze kombinovat s externími čidly vnější teploty, nebo s okenními spínači. Na dotykové obrazovce se zobrazují pouze základní informace, což usnadňuje obsluhu. Symbol zeleného lístku signalizuje, že vytápění pracuje na nejvyšší možné úrovni energetické účinnosti. Termostat je vybaven senzorem přítomnosti osob a automaticky se zapne na komfortní úroveň, jakmile detekuje, že v místnosti jsou přítomny nějaké osoby. Týdenní časové programy pro vytápění a užitkovou teplou vodu lze snadno upravovat v mobilní aplikaci. Díky řadě ovládacích funkcí v aplikaci i na dotykové obrazovce, intuitivní obsluze a čidlu pro sledování kvality vzduchu v místnosti vytváří chytrý termostat perfektní prostředí na základě požadavků uživatelů dané místnosti.

Termostat je intuitivně řízen prostřednictvím mobilní aplikace nebo dotykové obrazovky. Chytrý termostat je připojen k routeru kompatibilnímu s WLAN, který zajišťuje přenos dat na cloud společnosti Siemens. Uživatelé mohou k těmto datům přistupovat prostřednictvím aplikace a z mobilního telefonu mohou pohodlně ovládat až 12 termostatů. Aplikace je dostupná v různých jazycích. Díky automatickým aktualizacím firmwaru, které uživateli zaručí vždy neaktuálnější funkce, přibude do termostatu brzy také čeština.

Chytrý termostat je vybaven učebním algoritmem, který určí tu nejlepší strategii vytápění pro dosažení požadované úrovně komfortu při maximální energetické účinnosti. Termostat si zvolí optimální čas zahájení vytápění dle údajů ze senzoru. Přes den termostat upraví strategii vytápění dle dané místnosti a použitého vytápěcího zařízení, čímž výrazně přispěje k nižší spotřebě energie a snížení nákladů na energii.

Speciální design 90 mm černé, dotykové obrazovky odráží dokonalou technologii chytrého termostatu RDS110 značky Siemens. Dotyková obrazovka odpovídá světelným podmínkám v místnosti a zajišťuje optimální čitelnost údajů. Obrazovku a různé informace a možnosti ovládání lze plně chránit proti neoprávněnému přístupu.

Instalace a zapojení termostatu trvá pouze chvíli a pro instalaci není nutná síť WLAN. Zapojení v budově usnadní integrovaný průvodce, přičemž celý proces lze dokončit v několika krocích v řádech minut.

Chytrý termostat je certifikován pro třídu AA eu.bac a splňuje požadavky ekologického designu třídy IV pro optimální energetickou účinnost.

Více informací o chytrém termostatu najdete na stránce www.siemens.cz/chytry-termostat


 
Digitální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Katalog  
  •   Kalendář událostí  
  •   Video  

Katalog

REM-Technik s. r. o.
REM-Technik s. r. o.
Klíny 35
615 00 Brno
tel. 548140000

Schneider Electric CZ,s.r.o.
Schneider Electric CZ,s.r.o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. +420 281 088 111

Loxone, s.r.o.
Loxone, s.r.o.
U Staré trati 1775/3
370 11 České Budějovice
tel. +420 380 429 000

YATUN, s.r.o.
YATUN, s.r.o.
V Olšinách 75
10000 Praha
tel. 222364491

Insight Home, a.s.
Insight Home, a.s.
Antala Staška 30/1565
14000 Praha 4
tel. +420 603 52 50 50

všechny články

Kalendář událostí

PROMOTIC Semináře
2018-10-23 - 2018-10-23
Místo: Trnava
ÚDRŽBA 2018
2018-10-24 - 2018-10-25
Místo: Liblice
PROMOTIC Semináře
2018-10-24 - 2018-10-24
Místo: Praha
Školení pro uživatele kalibrátorů a kalibračního software Beamex
2018-10-30 - 2018-10-31
Místo: Jelínkova vila, Třebíčská 342/10, 594 01 Velké Meziříčí
Bezpečnost v průmyslu
2018-10-31 - 2018-10-31
Místo: Brno

VideoProměna staré textilky v Kanadě na výkladní skříň energetické účinnosti

Proměnit starou opuštěnou textilku v Montrealu na jednu z nejmodernějších staveb světa s vysokou energetickou účinností. To byl společný cíl globálního specialisty na řízení energie Schneider...

všechny video
Reklama


Anketa

Která z následujícího oblastí je nejblíže Vaší oblasti zájmu?

automatizace
elektroinstalace
mechanika
vodoinstalace
bezpečnost a monitorování
správa a řízení
zelené budovy

O nás   |   Reklama   |   Mapa stánek   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   Partneři   |   
Copyright © 2007-2018 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI