Inteligentní budovy ve světě:
Print

Nová generace ovládačů pro inteligentní kanceláře a hotely. Dotykový panel KNX Multitouch Pro a tlačítkový panel KNX

-- Pondělí, 14 leden 2019

Moderní technologie si žádají moderní ovládání. Pokud chcete hotel, kancelář nebo domácnost s inteligentním systémem řízení, ale nelíbí se vám nevzhledné ostrůvky všelijakých vypínačů a regulátorů na stěnách, máme pro vás dvě řešení. Elegantní dotykové panely KNX Multitouch Pro a tlačítkové panely KNX Pro od společnosti Schneider Electric. Instalace KNX Multitouch Pro zajistí ovládání hlavních funkcí jako regulace teploty, žaluzií a osvětlení. Tlačítkový panel KNX Pro je vhodný do místností pro ovládání doplňkového osvětlení a žaluzií.

KNX Multitouch Pro. Flexibilní uživatelská konfigurace

KNX Multitouch Pro ovládá jednotlivé funkce stejným způsobem, na který jste zvyklí z chytrých telefonů a tabletů. Posunutím nebo přejetím jednoduše a intuitivně vybíráte jednu z až osmi hlavních obrazovek. Tyto hlavní obrazovky jsou přiřazeny k jednotlivým funkcím a jejich ovládání. Podrobné nastavení funkce je dostupné po rozkliknutí doplňkové obrazovky. Na výběr jsou dva typy uživatelského rozhraní: vertikální a oválné rozložení obrazovky nebo kombinace obojího. Možnost upravení spořiče obrazovky, například použití vlastního loga, je velmi praktická.

Senzor přiblížení a funkce rozpoznání gest

Zařízení KNX Multitouch Pro je vybaveno senzorem přiblížení a funkcí rozpoznávání gest, kdy se displej rozsvítí po přiblížení ruky. Obě funkce mohou být aktivovány nebo deaktivovány kdykoliv pomocí servisní obrazovky. Také je možné přepnout a definovat denní a noční jas obrazovky a dobu pro útlumovou teplotu.

Další velké plus pro ovládání je možnost upravovat hodnoty až pro 4 předuložené scény pomocí KNX Multitouch Pro. „Díky displeji s jednoduchým barevným rozhraním je nastavení termostatu intuitivní v obou dostupných režimech obrazovky. Současné a požadované hodnoty teploty jsou zobrazeny zároveň. Všechny funkce jsou zobrazeny pomocí jasných a srozumitelných symbolů, což odstraňuje potřebu vysvětlujících popisků,” říká Jakub Jiříček z portálu Inteligentni-bydleni.cz.

Tlačítkový panel KNX Pro a jeho praktické funkce

Jednoduché a všestranné používání naleznete také u tlačítkového panelu KNX Pro. Pro označení funkcí ovládání osvětlení, žaluzií a scén je k dispozici bohatá nabídka podkladových fólií s příslušnými symboly. Mohou být vhodně nakombinovány podle nejrůznějších požadavků. Symboly jsou podsvíceny dvěma úrovněmi jasu bílé nebo bílou a zelenou barvou pro udání stavu funkce. Přiřazení funkce a jejich počet lze určit nebo změnit v jakékoli fázi instalace. Není nutné vyměňovat panel v případě změny funkci.

Noční režim a čidlo přiblížení

Díky integrovanému čidlu přiblížení jsou symboly v tlačítkovém panelu KNX Pro neviditelné do okamžiku přiblížení ruky uživatele. Když není tlačítkový panel používán, nejsou symboly viditelné. Uživatel vnímá pouze elegantní jednolitou plochu. Další možností je čidlo přiblížení deaktivovat a aktivovat tím trvalé podsvícení. Jas podsvícených symbolů je možné v nočním režimu snížit. Noční režim je možné aktivovat časovačem nebo vyvolat manuálně.

Instalace a zprovoznění ovládačů KNX

Dříve bylo nutné vybrat vhodný typ ovládacích prvků a k nim přiřadit jednotlivé funkce. Plánování s novými ovládači KNX je nyní zjednodušené. Nyní potřebujete pouze dva prvky, KNX Multitouch Pro a tlačítkový panel KNX Pro, abyste uspokojili potřeby většiny pokojů z pohledu počtu funkcí. Přiřazení požadovaných funkcí je možné až v momentě zprovoznění. Expresní nastavení dovoluje snadné navržení projektu. Často používané funkce jsou předuloženy v ETS aplikaci. Kdykoliv může být změněna pozice tlačítek bez rizika ztráty skupinových adres. Napájecí zdroj není pro KNX Multitouch Pro ani tlačítkový panel KNX Pro nutný. Oba prvky jsou napájeny ze sběrnice.

Další informace 


 
Digitální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Katalog  
  •   Kalendář událostí  
  •   Video  

Katalog

REM-Technik s. r. o.
REM-Technik s. r. o.
Klíny 35
615 00 Brno
tel. 548140000

Schneider Electric CZ,s.r.o.
Schneider Electric CZ,s.r.o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. +420 281 088 111

Loxone, s.r.o.
Loxone, s.r.o.
U Staré trati 1775/3
370 11 České Budějovice
tel. +420 380 429 000

YATUN, s.r.o.
YATUN, s.r.o.
V Olšinách 75
10000 Praha
tel. 222364491

Insight Home, a.s.
Insight Home, a.s.
Antala Staška 30/1565
14000 Praha 4
tel. +420 603 52 50 50

všechny články

Kalendář událostí

Technical Computing Camp 2019
2019-09-05 - 2019-09-06
Místo: Hotel Fontána, Brněnská přehrada
Moderní technologie ve farmacii
2019-09-24 - 2019-09-24
Místo: Brno
Moderní technologie v potravinářství
2019-09-25 - 2019-09-25
Místo: Brno
Mezinárodní strojírenský veletrh 2019
2019-10-07 - 2019-10-11
Místo: Výstaviště Brno
MSV TOUR 2019
2019-10-07 - 2019-10-10
Místo: MSV, Brno

VideoProměna staré textilky v Kanadě na výkladní skříň energetické účinnosti

Proměnit starou opuštěnou textilku v Montrealu na jednu z nejmodernějších staveb světa s vysokou energetickou účinností. To byl společný cíl globálního specialisty na řízení energie Schneider...

všechny video
Reklama


Anketa

Která z následujícího oblastí je nejblíže Vaší oblasti zájmu?

automatizace
elektroinstalace
mechanika
vodoinstalace
bezpečnost a monitorování
správa a řízení
zelené budovy

O nás   |   Reklama   |   Mapa stánek   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   Partneři   |   
Copyright © 2007-2019 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI