Inteligentní budovy ve světě:
Print

I zanedbaná industriální budova se může změnit na moderní kanceláře

-- Úterý, 29 srpen 2017

Zařizovat kanceláře, jejichž interiér musí respektovat korporátní barevnost, může být někdy oříšek. Německá firma Knorr-Bremse má naštěstí svou barevnou paletu pestrou a plnou veselých odstínů, takže společnost cre8 našla ve svém portfoliu dostatek potřebných prvků. 

Kanceláře pro 200 lidí německého výrobce bezpečnostních systémů pro vlaky, tramvaje či nákladní auta jsou v Liberci v budově ze 60. let minulého století, která prošla kompletní rekonstrukcí. Její důraz na funkci a přísná strohost předurčily vyznění interiéru i exteriéru. „Původní šedá fasáda byla probarvena do modré, která ostatně spolu s oranžovou prozářila také kanceláře,“ popisuje Jakub Široký ze společnosti cre8, jež se specializuje na zařizování přátelských kanceláří a celý projekt v centru Liberce realizovala.

„Na tomto projektu se nám potvrdil fakt, že zlepšování kvality pracovního prostředí pro zaměstnance je aktuální nejen v Praze, Brně či Ostravě, ale zasahuje i do menších regionů,“ připomíná Jakub Široký. Matthias Sander, jednatel Knorr-Bremse ČR, mu dává za pravdu. „Chtěli jsme vytvořit prostředí, v němž se naši zaměstnanci budou cítit co nejlépe,“ říká, a dodává, že liberecké kanceláře slouží jako Business Servis pro celou Evropu. „Když mi lidé z cre8 ukázali své realizace Manpower a SAP, bylo rozhodnuto,“ vysvětluje Matthias Sander, proč si zvolili právě cre8.

„Při zařizování jsme využili především naší vlajkovou loď, značku Herman Miller, a doplnili jsme ji o akustické prvky BuzziSpace a další kousky z našeho portfolia,“ říká Jakub Široký. Interiéru v neutrálních odstínech béžovohnědé, šedé, bílé tak dodávají výrazný barevný akcent, jasně modrá a veselá oranžová. „V těchto barvách jsou hlavně akustické prvky – závěsné a stojací paravany či sedací pufy. Ty slouží pro krátkodobé posezení, když potřebujete s některým z kolegů probrat něco přímo u jeho pracovního stolu anebo když si chcete třeba s kávou sednou do relaxační zóny,“ vysvětluje Jakub Široký. 

V interiéru jsou však i další zaměstnancům „přátelské“ prvky. Především výškově stavitelné stoly, které umožňují práci vsedě i vestoje a jejichž výšku lze regulovat jediným pohybem. K sezení pak slouží špičkové ergonomické židle Sayl Chair, které jejich výrobce, společnost Herman Miller, nabízí v široké barevné škále.

Na každém z pater je 83 pracovních míst – výjimkou je pouze poslední ustupující podlaží, jehož hmota je menší a nabízí tudíž nižší výměru. Nechybí různě velké jednací místnosti oddělené sádrokartonovými a skleněnými příčkami, které jsou situované většinou do středu podlaží.

„Industriální vzhled budovy vybízel k tomu, že jsme se rozhodli ve větší části každého podlaží ponechat přiznaný otevřený strop s viditelnými technologiemi a podhledy použít pouze v místech, které vyžadují klidné prostředí - jednací místnosti a uzavřené manažerské kanceláře,“ popisuje Jakub Široký.

V centrální části je také plaza, která plní funkci srdce firmy, v němž se všichni potkávají. „Právě prostor u kuchyňky, kde je dlouhý barový stůl, takzvaná plaza je dnes mezi našimi zaměstnanci nejoblíbenější. Potkávají se tu, když jdou na kávu, pro vodu či obědvat a probíhají zde neformální diskuze o pracovních záležitostech, ale třeba i o tom, jak dopadl včerejší hokej nebo co dělali o víkendu,“ říká Matthias Sander a uzavírá, že on sám velmi oceňuje také prvky které zlepšují akustický komfort openspace: „Rádi bychom je využili i v našich stávajících kancelářích výrobního závodu.“ 

Více informací na: www.cre8.cz nebo www.facebook.com/cre8.cz/


 
Digitální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Katalog  
  •   Kalendář událostí  
  •   Video  

Katalog

REM-Technik s. r. o.
REM-Technik s. r. o.
Klíny 35
615 00 Brno
tel. 548140000

Schneider Electric CZ,s.r.o.
Schneider Electric CZ,s.r.o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. +420 281 088 111

Loxone, s.r.o.
Loxone, s.r.o.
U Staré trati 1775/3
370 11 České Budějovice
tel. +420 380 429 000

YATUN, s.r.o.
YATUN, s.r.o.
V Olšinách 75
10000 Praha
tel. 222364491

Insight Home, a.s.
Insight Home, a.s.
Antala Staška 30/1565
14000 Praha 4
tel. +420 603 52 50 50

všechny články

Kalendář událostí

PROMOTIC Semináře
2018-10-23 - 2018-10-23
Místo: Trnava
ÚDRŽBA 2018
2018-10-24 - 2018-10-25
Místo: Liblice
PROMOTIC Semináře
2018-10-24 - 2018-10-24
Místo: Praha
Školení pro uživatele kalibrátorů a kalibračního software Beamex
2018-10-30 - 2018-10-31
Místo: Jelínkova vila, Třebíčská 342/10, 594 01 Velké Meziříčí
Bezpečnost v průmyslu
2018-10-31 - 2018-10-31
Místo: Brno

VideoProměna staré textilky v Kanadě na výkladní skříň energetické účinnosti

Proměnit starou opuštěnou textilku v Montrealu na jednu z nejmodernějších staveb světa s vysokou energetickou účinností. To byl společný cíl globálního specialisty na řízení energie Schneider...

všechny video
Reklama


Anketa

Která z následujícího oblastí je nejblíže Vaší oblasti zájmu?

automatizace
elektroinstalace
mechanika
vodoinstalace
bezpečnost a monitorování
správa a řízení
zelené budovy

O nás   |   Reklama   |   Mapa stánek   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   Partneři   |   
Copyright © 2007-2018 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI