Inteligentní budovy ve světě:
Print

Huawei Connect 2016: inteligentní svět, digitální mozek a cloudifikace

-- Pátek, 02 září 2016

Do roku 2025 více bude než 85 % podnikových aplikací založeno na cloudu. 

Více než 20 000 předních představitelů a odborníků z oblasti ICT z více než 120 zemí a regionů se sešlo na historicky prvním HUAWEI CONNECT. Jedná se o dosud největší konferenci Huawei zaměřenou na globální ICT ekosystém. Třídenní akce na téma „Shape the Cloud“ se koná 31. 9. - 2. 9. 2016 v Šanghaji. Soustředí na trendy v éře cloudu a na možnost dosažení digitální transformace v nejrůznějších odvětvích prostřednictvím cloudových technologií. Ken Hu, Huawei Rotating CEO, promluvil o budoucnosti podnikového cloudu. 

Událost je jedinečná tím, že Huawei poprvé umožňuje odborné veřejnosti komplexně nahlédnout do své cloudové strategie. Během první přednášky (keynote speech), Ken Hu, Huawei Rotating CEO, vysvětlil, že společnost se pasuje do role leadera, který nastartuje a pomůže uvést v realit tzv. inteligentní svět (intelligent world). Huawei si klade za cíl stát se preferovaným partnerem, který umožní digitální a cloudovou transformaci, zatímco bude aktivně přispívat do ekosystému otevřeností, spoluprací a sdílením úspěchů. 

ICT bude základním stavebním kamenem inteligentního světa. Ken Hu přirovnal zařízení k tykadlům, která dávají všem věcem schopnost vnímat své prostředí. Sítě propojí všechno a cloud bude zdrojem inteligence u všech věcí. Tyto tři prvky formují synergickou architekturu zařízení. Informačních kanálů a cloudu, a všechny tři budou ve strategickém zájmu budoucích investic Huawei. 

Digitální mozek, který nikdy nezestárne

„Během příštích pěti let uvidíme všechny typy chytrých zařízení, jak se přizpůsobují různým scénářům použití. Všichni lidé a věci budou mít schopnost vnímat své okolí a zařízení budou sloužit jako vstupní brány do inteligentního světa. Optické a bezdrátové sítě poskytnou všudypřítomné, ultra-širokopásmové připojení. Do té doby budou po celém světě propojené počítače agregovat obrovské množství dat, aby v cloudu vytvořily „digitální mozek“. Tento digitální mozek bude rozvíjen v reálném čase, nikdy nezestárne a bude poskytovat informace, které mohou být sdíleny lidmi i zařízeními  jakékoliv době skrze vysokorychlostní připojení,“ uvedl Ken Hu. 

Hu poznamenal, že podniky jsou v éře cloudu hlavními hráči, neboť inovativní řešení budou zaměřena na jejich specifické potřeby. V tomto kontextu Huawei zůstane pro zákaznicky orientovaný, bude získávat vhled do potřeb zákazníků a rozvíjet inovativní technologie adresované právě jim. Společnost poskytuje svým zákazníkům například easy-to-deliver a easy-to-operate hybridní cloudové řešení, které je založené na jednotné, otevřené architektuře. 

Do roku 2025 více než 85 % podnikových aplikací založeno na cloudu

Podniky, které byly stvořeny v cloudu, vedly vývoj první cloudové éry. Hu věří, že příštích deset let bude érou Cloud 2.0, která se bude vyznačovat vzestupem nesčetných průmyslových cloudů. Huawei předpovídá, že do roku 2025 budou všechna IT řešení „cloudifikována“ a více než 85 % podnikových aplikací bude založeno na cloudu. Každá společnost bude integrovat svou hlavní činnost do cloudu a bude se poohlížet po cloudovém řešení, které jí bude nejvíce vyhovovat. Hu se podělil o několik vlastních zkušeností Huawei s „cloudifikací“ se zdůrazněním, že je důležité generovat prostřednictví cloudu hodnoty, a ukázal tři rady, které mohou firmám pomoci. 

Za prvé je pro podniky životně důležité, aby změnily své smýšlení ohledně role ICT. Měly by začít brát ICT jako produkční systém, nikoliv jako podpůrný a aktivně využít technologie k redesignu svých výrobních procesů. Za druhé by podniky měly přehodnotit talent a vybavit své zaměstnance základními znalostmi ICT, zejména co se cloudové technologie týká. Za třetí by podniky měly „think big“ a „act small“ (myslet ve velkém, konat v malém), dělat pokroky taktickými, postupnými kroky směrem ke zlepšení, tak aby vybudovaly dlouhotrvající důvěru v nové technologie a v úspěch, který přináší.  

Cloud mění všechno

„Cloud mění všechno,“ pokračoval Hu. „Vnímáme změnu jako proces znovunarození. Ať jde o jakýkoliv business, v éře Cloud 2.0 změna přinese naději. A prostřednictvím akce můžeme tvořit budoucnost.“

Na letošním Huawei Connect 2016 otevře každý konferenční den se svou přednáškou (keynote speech) jeden z rotating CEO – Ken Hu, Eric Xu a Guo Ping. Mezi dalšími klíčovými mluvčími budou Brian Krzanich, Intel CEO; Vishal Sikka, Infosys CEO; Thomas Saueressig, SAP Senior Vice President; and Andrew McAfee, Principal Research Scientist at MIT Sloan School of Management. 

HUAWEI CONNECT 2016 sdružuje ekosystém hráčů na 18 000 m2 interaktivní výstavní haly v Expo Center v Šanghaji, v Číně. Polovina výstavní plochy je věnována představení schopností partnerů Huawei, včetně 80 organizací z oboru a sponzorů Huawei nebo průmyslového ekosystému. Mezi hlavními partnery patří Intel, HGST, SAP, Accenture, Infosys, OpenStack a GSMA. Huawei se během konference zaměří na čtyři klíčové technologie - Cloud, Big Data, Software Defined Networking (SDN) a IoT a uvede osm flagship řešení v rámci svých cloudových úložišť, cloudových služeb a SDN řadičů. Tato řešení jsou navržena tak, aby otevřela digitální agendu zákazníkům napříč devíti sektory, včetně vlády a veřejných služeb, financí, telekomunikací, energie a médií. 

Pro více informací navštivte huawei.com/cz nebo huaweidevice.cz

Aktuální informace ze světa Huawei naleznete denně aktualizované na:

Facebook – CZ/SK: https://www.facebook.com/HuaweiMobileCZSK

YouTube: https://www.youtube.com/huaweimobileczsk

Instagram: https://www.instagram.com/huaweimobileczsk

Twitter: https://twitter.com/HuaweiCZ_SK


 
Digitální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Katalog  
  •   Kalendář událostí  
  •   Video  

Katalog

REM-Technik s. r. o.
REM-Technik s. r. o.
Klíny 35
615 00 Brno
tel. 548140000

Schneider Electric CZ,s.r.o.
Schneider Electric CZ,s.r.o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. +420 281 088 111

Loxone, s.r.o.
Loxone, s.r.o.
U Staré trati 1775/3
370 11 České Budějovice
tel. +420 380 429 000

YATUN, s.r.o.
YATUN, s.r.o.
V Olšinách 75
10000 Praha
tel. 222364491

Insight Home, a.s.
Insight Home, a.s.
Antala Staška 30/1565
14000 Praha 4
tel. +420 603 52 50 50

všechny články

Kalendář událostí

Digitální výroba
2018-05-22 - 2018-05-23
Místo: Brno
EPLAN Efficiency days
2018-05-22 - 2018-05-22
Místo: Clarion Congress Hotel Ostrava, Zkrácená 2703, Ostrava – jih
27. ročník mezinárodní konference metalurgie a materiálů - METAL 2018
2018-05-23 - 2018-05-25
Místo: Hotel Voroněž I, Brno
B&R Innovation Day 2018
2018-05-24 - 2018-05-24
Místo: Zámecký pivovar Litomyšl
EPLAN Efficiency days
2018-05-24 - 2018-05-24
Místo: Clarion Congress Hotel Praha, Freyova 945/33, Praha 9 – Vysočany

VideoProměna staré textilky v Kanadě na výkladní skříň energetické účinnosti

Proměnit starou opuštěnou textilku v Montrealu na jednu z nejmodernějších staveb světa s vysokou energetickou účinností. To byl společný cíl globálního specialisty na řízení energie Schneider...

všechny video
Reklama


Anketa

Která z následujícího oblastí je nejblíže Vaší oblasti zájmu?

automatizace
elektroinstalace
mechanika
vodoinstalace
bezpečnost a monitorování
správa a řízení
zelené budovy

O nás   |   Reklama   |   Mapa stánek   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   Partneři   |   
Copyright © 2007-2018 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI