Inteligentní budovy ve světě:
Print

Firma CIAT dodala vzduchotechnické vybavení pro Picassovo muzeum v Paříži

-- Čtvrtek, 21 květen 2015

Firma CIAT byla vybrána pro dodávku systému vzduchotechnických zařízení pro kompletně zrenovované Picassovo muzeum (Musée Picasso) v Paříži. Nová zařízení čistí vzduch v muzeu a zajišťuje jeho stálou vlhkost a teplotu, aby byla vystavená díla lépe chráněna a zpomalilo se jejich stárnutí.

Francouzské národní Picassovo muzeum bylo po několikaleté renovaci 25. října 2014 znovu otevřeno pro veřejnost. Muzeum sídlí v budově Hôtel Salé, luxusním městském paláci v pařížské historické čtvrti Marais. Budova byla postavena v letech 1656 až 1660 architektem Jeanem de Bourges a své jméno, Hôtel Salé, v překladu „Slaný palác“, dostala po původním majiteli, Pierru Aubertu de Fontenay, který byl výběrčím daní ze soli za doby králů Ludvíka XIII. a Ludvíka XIV.

Palác byl nyní kompletně zrekonstruován tak, aby splňoval nejnovější normy z hlediska bezpečnosti i zabezpečení, pro zajištění vhodného prostředí cenným uměleckým sbírkám uloženým v muzeu a pro bezbariérový přístup. Projekt architektonického restaurování, modernizace a renovace vypracoval architekt Jean-François Bodin (ateliér Bodin & Associés) pod dohledem Stéphana Thouina, hlavního architekta odpovědného za renovace francouzských národních historických památek.

V muzeu je vystaveno 5 000 uměleckých děl a archivy obsahují dalších 200 000 položek. Ročně muzeum navštíví 500 000 lidí. Renovace zahrnovala kompletní přeměnu výstavních prostor a kulturního zázemí. Plocha přístupná veřejnosti byla téměř ztrojnásobena a je nyní 6 300 m2.

Projektovou studii vypracovala inženýrská firma Egis, která také dozírala na zhotovení stavebních prací, zařízení a vybavení. Společnost SNEF Clim, dceřiná společnost SNEF Group, byla pověřena instalací vytápění, větrání a instalatérských sítí. Společnost CIAT byla vybrána pro instalaci vzduchotechnického vybavení v celé budově. Mauro Fazzutti ze společnosti SNEF Clim řekl: „Se společností CIAT Group už máme dobré zkušenosti. Mají ucelenou nabídku, od systémů chlazení až po fan-coilové jednotky pro zajištění tepelné pohody, které jsou zvláště vhodné pro složité projekty, jako byl tento.“

Společnost CIAT instalovala v muzeu celkem více než dvacet zařízení, včetně dvou vodních výrobníků chladu DynaciatPower Low Noise s výkonem 490 kW, dvanácti vzduchotechnických jednotek Airtech a Air Compact s průtokem 10 000 a 20 000 m3/h, dvou suchých výrobníků chladu Opera, jednotek pro úpravu vzduchu a přesnou klimatizaci Expair a více než deseti fan-coilových jednotek pro zajištění tepelné pohody Major Line.

Prvním technickým úkolem, který bylo třeba splnit, bylo vypořádat se s omezeným prostorem v muzeu. V tomto ohledu musela společnost CIAT udělat všechno jinak. Úkolem techniků bylo navrhnout co nejmenší výrobníky chladu a vzduchotechnické jednotky. Optimálního řešení se podařilo dosáhnout výběrem těch nejlepších komponent z běžného, standardního sortimentu CIAT. Například velikost výrobníků chladu se podařilo zmenšit tak, že je bylo možné dovnitř nastěhovat vstupními dveřmi muzea a nákladním výtahem. Instalovány jsou v podzemní strojovně a mají rozměry jen 2 m na výšku a 1 m na šířku – neuvěřitelné, když si uvědomíte, že mají výkon téměř 500 kW. Vzduchotechnické jednotky jsou umístěny v půdním prostoru pod střechou muzea. Všechny jejich komponenty byly vybrány s ohledem na co nejmenší rozměry celé instalace.

Druhým úkolem bylo zajistit skutečně velmi přesně parametry prostředí uvnitř muzea, aby byly sbírky ochráněny před znehodnocením. Dva zvláště důležité parametry s ohledem na ochranu uměleckých děl jsou teplota a vlhkost. V Picassově muzeu se v létě udržuje teplota 24 °C, v zimě 20 °C a relativní vlhkost musí být vždy 50 %. Tolerance těchto hodnot je jen 3 %.

Vzduchotechnické jednotky CIAT rozvádějí vzduch po celé budově, od výstavních sálů až po dílny restaurátorů, kanceláře a sklady. Přednáškový sál a učebna jsou zásobovány vzduchem se stejnou teplotou a vlhkostí jako výstavní sály. Sklady a restaurátorské dílny jsou vybaveny vlastní, samostatnou řídicí jednotkou.

www.ciat.cz


 
Digitální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Katalog  
  •   Kalendář událostí  
  •   Video  

Katalog

REM-Technik s. r. o.
REM-Technik s. r. o.
Klíny 35
615 00 Brno
tel. 548140000

Schneider Electric CZ,s.r.o.
Schneider Electric CZ,s.r.o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. +420 281 088 111

Loxone, s.r.o.
Loxone, s.r.o.
U Staré trati 1775/3
370 11 České Budějovice
tel. +420 380 429 000

YATUN, s.r.o.
YATUN, s.r.o.
V Olšinách 75
10000 Praha
tel. 222364491

Insight Home, a.s.
Insight Home, a.s.
Antala Staška 30/1565
14000 Praha 4
tel. +420 603 52 50 50

všechny články

Kalendář událostí

Amper 2021
2021-03-15 - 2021-03-19
Místo: Výstaviště Brno

VideoProměna staré textilky v Kanadě na výkladní skříň energetické účinnosti

Proměnit starou opuštěnou textilku v Montrealu na jednu z nejmodernějších staveb světa s vysokou energetickou účinností. To byl společný cíl globálního specialisty na řízení energie Schneider...

všechny video
Reklama


Anketa

Která z následujícího oblastí je nejblíže Vaší oblasti zájmu?

automatizace
elektroinstalace
mechanika
vodoinstalace
bezpečnost a monitorování
správa a řízení
zelené budovy

O nás   |   Reklama   |   Mapa stánek   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   Partneři   |   
Copyright © 2007-2021 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI