Inteligentní budovy ve světě:
Print

Eaton pomáhá s osvětlením centra pro volný čas pomocí energeticky úsporných svítidel

-- Středa, 08 listopad 2017

Společnost Eaton poskytla širokou škálu vysoce úsporných produktů pro osvětlení střediska Huddersfield Leisure Centre. Více než 2500 svítidel pro hlavní i nouzové osvětlení, včetně svítidel s nejnovější LED technologií bylo dodáno, aby uspokojilo požadavky zábavního centra. Společnost Eaton také pomohla dodavatelskému týmu NG Bailey se zpracováním vhodného projektu. Nové zábavní centrum v hodnotě 36 milionů liber, které bylo otevřeno v květnu 2015, zahrnuje krytý „Splash park“, 25 metrů dlouhý bazén, nejmodernější tělocvičnu, fitness studio, krytou běžeckou dráhu, sportovní haly, lezeckou a boulderingovou stěnu. 

Pro splnění požadavků na osvětlení musel Eaton věnovat  některým oblastem zvláštní pozornost. Aby byla zajištěna bezpečnost a ochrana návštěvníků, bylo třeba provést určité technické změny. Navíc to přispělo ke zlepšení estetické stránky budovy.  Oblasti bazénů a splash parku byly z důvodu velkého množství vody označeny jako vysoce rizikové . Tyto oblasti vyžadují nouzová svítidla s vysokým světelným výkonem - toho Eaton dosáhl za použití centrálního bateriového systému ZBS. Systém zajistí bezpečnost koupajících při selhání hlavního osvětlení.  Na ostatních místech v zábavním centru byla instalována kombinace nouzových svítidel Micropoint 2, Britesign 2 a Alfalux LED. Tato svítidla byla připojena k testovacímu systému nouzového osvětlení společnosti Eaton. V kombinaci s centrálním bateriovým systémem v oblastech u bazénů to znamená, že celé zábavní centrum bylo pokryto adresovatelným testovacím systémem pro nouzové osvětlení, které je nezávislé na hlavním osvětlení. 

"Tím, že jsme poskytli řešení jak pro hlavní i pro nouzové osvětlení, které bylo navrženo tak, aby vyhovovalo požadavkům dodavatelů zábavního centra, jsme významně přispěli k požadavkům na osvětlení budovy," uvedl John Robb, ředitel segmentu komerčních budov společnosti Eaton. "Vedle standardního sortimentu výrobků jsme díky flexibilnímu přístupu upravili řadu našich produktů tak, aby přesně vyhovovaly danému prostředí.  Pro výcvikový bazén jsme upravili specifické svítidlo, tak aby se vešlo do rozložení stropu výklenku. Bylo také důležité, aby do projektu bylo zahrnuto nouzové osvětlení se souvisejícími testovacími systémy, se zvláštní pozorností na neobvyklé nebezpečí spojené s oblastmi u bazénů."

Jednoznačným cílem celého projektu bylo minimalizovat potřebu energie a snížit další související náklady. Použitá LED svítidla zahrnovala stylový Combiform pro kanceláře a studia, stropní svítidlo RXS bylo použito v šatnách a převlékárnách, Linergy 2 ve sportovní hale a vysoce odolný Tufflite v technologickém zázemí. 

Venkovní svítidla Gladiator LED byla použita kolem obvodové stěny pro osvětlení vnějších chodníků. Tato svítidla byla vybrána pro svou dlouhou životnost a energetickou úspornost. Byli jsme schopni nabídnout  až 10 let komerčního provozu bez nutnosti výměny LED svítidel. Tím byly drasticky sníženy náklady na údržbu centra, stejně jako náklady na energii.

"Schopnost společnosti Eaton poskytovat řešení hlavního i nouzového osvětlení pro různé oblasti budovy měla zásadní vliv na úspěchu tohoto projektu. Tento dokončený projekt vděčí především  odbornosti a flexibilitě společnosti Eaton," říká James Knowles, projektový manažer dodavatele NG Bailey.

Rada okresu Kirklees zdůraznila, že je důležité nejen to, že osvětlení odpovídalo estetice budovy, ale také to, že realizovaný projekt poskytl vynikající provedení při současné minimalizaci nákladů na energii a údržbu za účelem dosažení optimální účinnosti.

Chcete-li se dozvědět více o společnosti Eaton, navštivte www.eaton.cz. Pro všechny poslední novinky se připojte na Twitter přes (@ETN_EMEA) nebo je naleznete na naší (Eaton) LinkedIn firemní stránce. 


 
Digitální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Katalog  
  •   Kalendář událostí  
  •   Video  

Katalog

Schneider Electric CZ,s.r.o.
Schneider Electric CZ,s.r.o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. +420 281 088 111

REM-Technik s. r. o.
REM-Technik s. r. o.
Klíny 35
615 00 Brno
tel. 548140000

Loxone, s.r.o.
Loxone, s.r.o.
U Staré trati 1775/3
370 11 České Budějovice
tel. +420 380 429 000

YATUN, s.r.o.
YATUN, s.r.o.
V Olšinách 75
10000 Praha
tel. 222364491

Insight Home, a.s.
Insight Home, a.s.
Antala Staška 30/1565
14000 Praha 4
tel. +420 603 52 50 50

všechny články

Kalendář událostí

Digitální transformace - příběh firem
2020-03-12 - 2020-03-12
Místo: Malý svět techniky, U6, Ostrava
AMPER TOUR 2020
2020-03-17 - 2020-03-19
Místo: Brno
Amper 2020
2020-03-17 - 2020-03-20
Místo: Výstaviště Brno
Údržba a diagnostika 4.0
2020-03-18 - 2020-03-18
Místo: Brno
Energie pro budoucnost XXVII
2020-03-18 - 2020-03-18
Místo: Výstaviště Brno, sál P3

VideoProměna staré textilky v Kanadě na výkladní skříň energetické účinnosti

Proměnit starou opuštěnou textilku v Montrealu na jednu z nejmodernějších staveb světa s vysokou energetickou účinností. To byl společný cíl globálního specialisty na řízení energie Schneider...

všechny video
Reklama


Anketa

Která z následujícího oblastí je nejblíže Vaší oblasti zájmu?

automatizace
elektroinstalace
mechanika
vodoinstalace
bezpečnost a monitorování
správa a řízení
zelené budovy

O nás   |   Reklama   |   Mapa stánek   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   Partneři   |   
Copyright © 2007-2020 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI