Inteligentní budovy ve světě:
Print

Bureau Veritas sází v Česku na pokročilé technologie. Digitalizuje služby pro řízení budov, inspektorům pomáhají také drony

-- Úterý, 16 říjen 2018

Skupina Bureau Veritas, globální lídr v oblasti inspekcí a certifikací, posiluje pozici na světovém i domácím trhu. Zatímco v zahraničí se společnosti nejvíce daří ve stavebnictví, automobilovém průmyslu a potravinářství, v Česku sází na pokročilé technologie a nové digitální nástroje, které nacházejí uplatnění napříč všemi průmyslovými segmenty a slouží například pro řízení budov, kontrolu stavu střešních konstrukcí nebo ochranu zaměstnanců.

Drony pro kontrolu zemědělských komodit i stavu konstrukcí průmyslových hal

„V Česku se nebojíme inovací a rozhodli jsme se zapojit do naší inspekční práce nejmodernější digitální technologie. Aktuálně jde například o drony s pokročilým kamerovým viděním, které slouží například ke kontrolám a vizuálním průzkumům zboží či zemědělských komodit ve skladech, dále odhalují nejrůznější vady v konstrukcích průmyslových hal a přinášejí cenná data pro lepší řízení rizik ve firmách,“ říká Jakub Kejval, generální ředitel společnosti Bureau Veritas.

Digitalizace usnadňuje řízení budov

Dodal, že na českém trhu vnímá poptávku po integrovaném řešení v oblasti v oblasti testování, inspekcí i certifikací. „Firmy mají zájem o komplexní služby, proto v Bureau Veritas necháváme digitalizaci proniknout i do Facility managementu, protože přináší praktické nástroje pro snadnější řízení ohromného množství procesů v budovách - od energetického managementu, přes správu nemovitého majetku, hloubkové kontroly až po analýzy jeho technického stavu. Digitalizace hraje roli také v hlídání bezpečnosti potravin a je zapojena například do opatření proti výskytu nebezpečných bakterií salmonelly a legionelly v rizikových provozech,“ popisuje Jakub Kejval.

V zahraničí nejvíc rostou služby pro stavebnictví, automotive a potravinářství

V zahraničí mají největší dynamiku služby testování, inspekcí a certifikací v oblasti SmartWorld, v automobilovém průmyslu a potravinářství. Rovněž ve stavebnictví se Bureau Veritas daří podporovat své klienty, a to i díky globálnímu partnerství se softwarovou společností Autodesk, známou díky 3D grafickému programu pro architektonické a konstrukční vizualizace (BIM). Obrat rostl i ve všech ostatních segmentech pouze s jedinou výjimkou – loďařství, kde je výstavba lodí stále v celosvětové recesi.

Hospodářské výsledky

Skupina BUREAU VERITAS dosáhla za první pololetí 2018 tržeb ve výši 2,34 mld. EUR, což představuje růst +6,1 % oproti 2017 ve stálých cenách. Organický růst se ve druhém čtvrtletí zvýšil na 4,4% oproti 3,5% v prvním kvartále. Růstu přispělo i 6 zrealizovaných akvizic v 1. pololetí 2018, které představují roční obrat ve výši 85 mil. EUR.


 
Digitální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Katalog  
  •   Kalendář událostí  
  •   Video  

Katalog

REM-Technik s. r. o.
REM-Technik s. r. o.
Klíny 35
615 00 Brno
tel. 548140000

Schneider Electric CZ,s.r.o.
Schneider Electric CZ,s.r.o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. +420 281 088 111

Loxone, s.r.o.
Loxone, s.r.o.
U Staré trati 1775/3
370 11 České Budějovice
tel. +420 380 429 000

YATUN, s.r.o.
YATUN, s.r.o.
V Olšinách 75
10000 Praha
tel. 222364491

Insight Home, a.s.
Insight Home, a.s.
Antala Staška 30/1565
14000 Praha 4
tel. +420 603 52 50 50

všechny články

Kalendář událostí

VideoProměna staré textilky v Kanadě na výkladní skříň energetické účinnosti

Proměnit starou opuštěnou textilku v Montrealu na jednu z nejmodernějších staveb světa s vysokou energetickou účinností. To byl společný cíl globálního specialisty na řízení energie Schneider...

všechny video
Reklama


Anketa

Která z následujícího oblastí je nejblíže Vaší oblasti zájmu?

automatizace
elektroinstalace
mechanika
vodoinstalace
bezpečnost a monitorování
správa a řízení
zelené budovy

O nás   |   Reklama   |   Mapa stánek   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   Partneři   |   
Copyright © 2007-2021 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI