Inteligentní budovy ve světě:
Print

Automobilovému průmyslu se stále daří. S novými administrativními prostory pomáhají modulové stavby Touax

-- Čtvrtek, 29 červen 2017

O tom, že se českému automobilovému průmyslu daří, není pochyb. Na domácí průmyslové produkci se odvětví podílí z 24,7 % a tvoří více jak 20 % českého exportu. Objem produkce, který ročně představuje 122 vozidel na 1000 obyvatel, navíc Českou republiku řadí na přední příčky světových producentů osobních aut. Díky úspěšné pozici tohoto odvětví tuzemského průmyslu a rozšiřování výroby musí řada podniků řešit otázku zajištění dostatečného množství pracovního zázemí pro své zaměstnance. Tomuto problému čelil i západočeský závod firmy Elkamet, který posléze našel rychlé a efektivní řešení v modulových stavbách od společnosti Touax.

Výrobce profilů z technických polymerových materiálů Elkamet patří mezi úspěšně rostoucí společnosti automobilového průmyslu, a to především díky své silné exportní schopnosti a mezinárodní obchodní aktivitě na trzích v Německu, USA a České republice. V celkově čtyřech provozech po světě zaměstnává více než 850 pracovníků. Kvůli rostoucí expanzi výroby a nutnosti odpovědět na aktuální požadavky trhu začal jeden z jeho závodů v Myslince nedaleko Plzně už v roce 2008 využívat modulovou technologii značky Touax. Díky ní je Elkamet schopen flexibilně a rychle rozšiřovat své stávající výrobní prostory o administrativní zázemí potřebné pro zaměstnance.

V první fázi rozšíření administrativních prostor s toaletami dodala firma Touax závodu v Myslince dvoupodlažní sestavu o vnitřní výšce 2,5 m a podlahové ploše 66 m2 složenou ze čtyř modulů. Ta byla propojena s výrobní halou, skrze níž vedl vstup do nového objektu. Průchod z prvního do druhého podlaží byl vyřešen také v rámci haly, a to pomocí venkovního schodiště s podestou.„Spolupráci s firmou Elkamet jsme navázali v dubnu 2008 - tehdy ještě prostřednictvím našeho zákazníka, který pro Elkamet zajišťoval stavební práce a poptal u nás moduly pro stavbu kanceláří. Dodávky dalších objektů už probíhaly napřímo. Za devět let prošla výstavba celkem pěti fázemi, během nichž v areálu přibylo šest nových budov. Postupně tak byly postaveny jak administrativní prostory pro nové pracovníky závodu včetně souvisejícího sociálního zázemí, tak i technologický modul či servisní místnost pro IT pracovníky. Modulová technologie vždy umožnila rychle a efektivně reagovat na aktuální požadavky a poskytnout tak řešení na míru s úměrnými náklady na pořízení a následný provoz budov,“ uvádí marketingový a exportní ředitel společnosti Touax Jan Petr.

Po delší pauze v důsledku hospodářské krize a mírné stagnace automobilového průmyslu byly v únoru 2013 během druhé etapy postaveny dva dvoupodlažní objekty pod názvem „SEVER“ a „JIH“ navazující na výrobní halu. Každý z nich byl tvořen deseti moduly o vnitřní výšce 2,5 m a podlahové ploše 175 m2. V prvním podlaží stavby SEVER byla vybudována kotelna s betonovou podlahou a venkovním vchodem. V prvním podlaží je též denní místnost přístupná z vnitřku haly a strojovna s technologií, dodávající stlačený vzduch pro stroje ve výrobní hale. Druhé podlaží je přístupné pomocí schodiště s podestou uvnitř výrobní haly a slouží jako dodatečné kanceláře a toalety. Kapacita stavby JIH pokryla kromě kanceláří a souvisejícího zázemí i požadavky na servisní místnost s betonovou podlahou pro IT technologie.

Třetí fáze výstavby proběhla v září 2014. V rámci rozšíření administrativních prostor bylo k původnímu modulu připojeno duo s vnějším vstupem. Vznikla tak budova tvořena třemi moduly, uvnitř propojena posuvnými dveřmi a podlahové ploše 44,5 m2. „Právě takovéto řešení svědčí o flexibilitě modulové technologie, která dokáže variabilně reagovat a v krátké době nacházet optimální řešení pro aktuální požadavky výrobců,“ vysvětluje Jan Petr. V následující fázi výstavby v prosinci téhož roku dodala společnost Touax firmě Elkamet technologický modul, uvnitř kterého byla umístěna laboratorní technologie pro čištění pochozích rohoží z výrobního závodu. Proces rozšiřování prostor byl prozatím završen dodáním jednopodlažní sestavy skládající se ze tří modulů se stříškou nad vchodovými dveřmi a podlahovou plochou 55 m2. V ní byla zřízena denní místnost pro zaměstnance výrobního závodu.

www.touax.cz

marcela.kukanova@crestcom.cz


 
Digitální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Katalog  
  •   Kalendář událostí  
  •   Video  

Katalog

REM-Technik s. r. o.
REM-Technik s. r. o.
Klíny 35
615 00 Brno
tel. 548140000

Schneider Electric CZ,s.r.o.
Schneider Electric CZ,s.r.o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. +420 281 088 111

Loxone, s.r.o.
Loxone, s.r.o.
U Staré trati 1775/3
370 11 České Budějovice
tel. +420 380 429 000

YATUN, s.r.o.
YATUN, s.r.o.
V Olšinách 75
10000 Praha
tel. 222364491

Insight Home, a.s.
Insight Home, a.s.
Antala Staška 30/1565
14000 Praha 4
tel. +420 603 52 50 50

všechny články

Kalendář událostí

Functional Safety Engineer Training v Bratislave
2018-06-26 - 2018-06-29
Místo: Bratislava
Moderní technologie pro potravinářský průmysl
2018-09-25 - 2018-09-25
Místo: Olomouc
Moderní technologie pro farmaceutický průmysl
2018-09-26 - 2018-09-26
Místo: Olomouc
PROMOTIC SCADA + eWON flexy workshop
2018-09-26 - 2018-09-26
Místo: Hotel Absolutum Boutique Hotel, Praha
MSV Tour 2018
2018-10-01 - 2018-10-04
Místo: Výstaviště Brno

VideoProměna staré textilky v Kanadě na výkladní skříň energetické účinnosti

Proměnit starou opuštěnou textilku v Montrealu na jednu z nejmodernějších staveb světa s vysokou energetickou účinností. To byl společný cíl globálního specialisty na řízení energie Schneider...

všechny video
Reklama


Anketa

Která z následujícího oblastí je nejblíže Vaší oblasti zájmu?

automatizace
elektroinstalace
mechanika
vodoinstalace
bezpečnost a monitorování
správa a řízení
zelené budovy

O nás   |   Reklama   |   Mapa stánek   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   Partneři   |   
Copyright © 2007-2018 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI