Inteligentní budovy ve světě:
Print

AMPER – chytré technologie pro chytrá města

-- Čtvrtek, 16 březen 2017

Ve dnech 21. – 24. 3. 2017 se na brněnském výstavišti představí 600 firem z 22 zemí světa na jubilejním 25. ročníku největší středoevropské veletržní akce v oborech energetiky, elektrotechniky, elektroniky, automatizace, komunikace, osvětlení a zabezpečení – AMPER 2017. Pro odborníky a manažery je AMPER jedinečným místem k rozšíření obchodních kontaktů a seznámení s technologickými novinkami. Veletrh pořádaný společností TERINVEST bude zahájen soutěží o nejpřínosnější exponát – ZLATÝ AMPER. Hlavními tématy doprovodných programů veletrhu je Průmysl 4.0, e-mobilita a SMART CITY.

AMPER SMART CITY představuje… 

Moderní technologie, které se snaží zvýšit kvalitu života ve městě, na veletrhu prezentuje například kolínská firma TECO. Tecomat Foxtrot - systém pro integraci technologií pro Smart City, Smart Grid a Smart House je volně programovatelnou řídicí a datovou základnou využitelnou pro lokální řízení a sběr dat z vlastních senzorů a akčních členů připojitelných přes moduly sběrnicové nebo radiové. Je využitelný pro implementaci v projektech veřejného osvětlení, parkování, nabíjecí infrastruktury pro elektromobily nebo pro elektrokola, pro bike-sharing nebo elektronicky otevírané stojany na kola. Nachází uplatnění pro řízení tramvajových zastávek, monitoring vodárenských a plynárenských sítí nebo ve smartmeteringu.

Další zajímavost v této oblasti představí firma Thermo-control CZ. Jedná se o systém Chytrého domu SALUS iT600, který lze využít pro domácí i komerční využití. Navíc systém nabízí možnost ovládat více nemovitostí z jednoho zařízení, případně centrálního pultu. Systém umožňuje vytvářet vlastní pravidla pro optimální pohodu vytápění s nadstandardními funkcemi pro jejich regulaci a úsporu nákladů na provoz.

Zástupce měst a obcí, kterými je veletrh každoročně hojně navštěvován, jistě zaujme systém bezdrátového řízení veřejného osvětlení APOLLO vystavovatele T-Industry v hale V. Jedná se o ucelené řešení poskytující on-line obousměrnou bezdrátovou komunikaci s jednotlivými svítidly. Umožňuje zasílání příkazů na změnu intenzity osvětlení a zabezpečuje chybové hlášení o stavu a případných chybách (přehřátí apod.). Uživateli poskytuje přístup a údaje přes vestavěné WEBové rozhraní anebo přes cloud.

Své novinky v konceptu smart city představí také společnost Papouch store. Moduly Papouch PAPAGO jsou určené k monitorování nejrůznějších veličin a stavů přes Ethernet, WiFi a nově i GPRS. K dispozici jsou moduly PAPAGO pro měření teploty, vlhkosti, dvoustavových veličin, monitorování spotřeby energií atd. Moduly mají napájení PoE, robustní provedení a mnoho standardních komunikačních protokolů.

Návštěvníci veletrhu si také mohou prohlédnout 100% elektrický nízkopodlažní autobus EKOVA Electron od společnosti EKOVA ELECTRIC, jehož dojezd je až 250 km! O tento dojezd se stará celkem 7 setů baterií o celkové kapacitě 265 kWh. Vnitřní a vnější osvětlení elektrobusu je řešeno pomocí LED technologie. Elektrobus je možno nabíjet pomocí standardního nočního nabíjení 43 kW DC a 22 kW AC, rychlonabíjení pomocí robotické ruky nebo sběračem 200-600 kW. 

Na tuto prezentaci novinek přímo na stáncích vystavovatelů bude navazovat konference „SMART CITY v praxi II“ určená pro technicky zaměřené odborníky, kteří budou tato chytrá řešení implementovat do konkrétních řešení v daném městě. Konference se koná v úterý 21. 3. od 9 hod. v hale P, sál P4. Návštěvníci veletrhu tak mají jedinečnou možnost získat na jednom místě praktické informace od vystavovatelů těchto chytrých řešení a současně o nich diskutovat na odborné konferenci.

Novinky největších lídrů z oboru 

Tradičně silným oborem veletrhu AMPER je obor elektroinstalace, systémy řízení a zabezpečení budov. Těšit se můžete na novinky lídrů trhu, jakými jsou např. ABB, KOPOS KOLÍN, OBO BETTERMAN, TECO, WAGO-Elektro nebo JABLOTRON ALARMS a NOARK Electric Europe. Ve společné expozici v přední části haly P nepřehlédnete novinky nadnárodní společnosti Rittal a EPLAN ENGINEERING, kteří představí možnost vývoje rozváděčů od návrhu až po výrobu dle konceptu Průmysl 4.0. Společnost EPLAN navíc v premiéře na veletrhu AMPER uvede inovativní, kompletně nově vyvinutý software - EPLAN Cogineer, s jehož pomocí mohou uživatelé konfigurovat schémata elektrického a fluidního zapojení pouhým jedním stisknutím tlačítka. 

Na veletrhu AMPER má své nezastupitelné místo sekce osvětlovací techniky. V této části moderní haly P bude návštěvníkům předvedena řada novinek. Greenlux se pochlubí LED svítidlem pro provozy s náročnějšími podmínkami, LEDVANCE LED trubicí pro elektromagnetické předřadníky díky které proměníte staré svítidlo s tlumivkou v nové LED svítidlo s bezdrátovým řízením a skokovým stmíváním. Designovou perličkou pak jistě budou retro domovní vypínače firmy OBZOR, výrobní družstvo Zlín

Více informací naleznete na www.amper.cz.


 
Digitální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Katalog  
  •   Kalendář událostí  
  •   Video  

Katalog

REM-Technik s. r. o.
REM-Technik s. r. o.
Klíny 35
615 00 Brno
tel. 548140000

Schneider Electric CZ,s.r.o.
Schneider Electric CZ,s.r.o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. +420 281 088 111

Loxone, s.r.o.
Loxone, s.r.o.
U Staré trati 1775/3
370 11 České Budějovice
tel. +420 380 429 000

YATUN, s.r.o.
YATUN, s.r.o.
V Olšinách 75
10000 Praha
tel. 222364491

Insight Home, a.s.
Insight Home, a.s.
Antala Staška 30/1565
14000 Praha 4
tel. +420 603 52 50 50

všechny články

Kalendář událostí

Digitální výroba
2018-05-22 - 2018-05-23
Místo: Brno
EPLAN Efficiency days
2018-05-22 - 2018-05-22
Místo: Clarion Congress Hotel Ostrava, Zkrácená 2703, Ostrava – jih
27. ročník mezinárodní konference metalurgie a materiálů - METAL 2018
2018-05-23 - 2018-05-25
Místo: Hotel Voroněž I, Brno
B&R Innovation Day 2018
2018-05-24 - 2018-05-24
Místo: Zámecký pivovar Litomyšl
EPLAN Efficiency days
2018-05-24 - 2018-05-24
Místo: Clarion Congress Hotel Praha, Freyova 945/33, Praha 9 – Vysočany

VideoProměna staré textilky v Kanadě na výkladní skříň energetické účinnosti

Proměnit starou opuštěnou textilku v Montrealu na jednu z nejmodernějších staveb světa s vysokou energetickou účinností. To byl společný cíl globálního specialisty na řízení energie Schneider...

všechny video
Reklama


Anketa

Která z následujícího oblastí je nejblíže Vaší oblasti zájmu?

automatizace
elektroinstalace
mechanika
vodoinstalace
bezpečnost a monitorování
správa a řízení
zelené budovy

O nás   |   Reklama   |   Mapa stánek   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   Partneři   |   
Copyright © 2007-2018 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI