Inteligentní budovy ve světě:
Print

ABB představuje rozšířenou řadu řešení inteligentních budov

-- Čtvrtek, 08 únor 2018

Na veletrhu Light + Building 2018 bude odhalen nejnovější přírůstek do rodiny ABB Ability™ nabízející řešení pro chytré budovy.

Společnost ABB na letošním ročníku veletrhu Light + Building, který proběhne od 18. do 23. března v německém Frankfurtu, představí nový senzor ABB-tacteo KNX. Jedná se o individuálně konfigurovatelný ovládací prvek inteligentních řízení budov určený především pro veřejné a luxusní budovy a hotely.

Tato řešení jsou nabízena v rámci portfolia ABB Ability™ zahrnující propojené a softwarově řízené nástroje s širokou škálou využití v oblasti automatizace domů a budov. Společnost je již více než 30 let lídrem na trhu s technologiemi pro chytré budovy a její rozsáhlý sortiment produktů zahrnuje: měření energií, teplotní a ventilační systémy, ovládání zabezpečení, přístupu a osvětlení, elektroinstalační příslušenství, ovládací panely a softwarové platformy.

Jak funguje inteligentní budova?

Bezdotykové kapacitní senzory KNX nabízí prakticky neomezené možnosti síťového sdílení informací v rámci inteligentních budov. Díky funkcím ovládání vytápění, okenních rolet a žaluzií, osvětlení a světelných scén lze vytvořit jedinečná prostředí pro práci a bydlení.

„Nástup internetu věcí, který propojuje zařízení a vozidla s ovládacími a řídicími systémy v cloudovém prostředí, nám umožnil učinit v oblasti řízení budov ohromný technologický krok kupředu,“ uvedl Mike Mustapha, Group Executive Vice President Marketing, Sales and Commercial Operations, divize Elektrotechnické výrobky.

Podle Mustaphy rostoucí počet IP zařízení a senzorů v domácnostech a kancelářích spolu s technologickým pokrokem do značné míry zlepšil řízení toho, co lze změřit.  „Naším cílem je převést data získaná prostřednictvím řešení ABB Ability™ na užitečné informace, které povedou k vytvoření komfortních, bezpečných a efektivních budov připojených na globální platformu,“ dodává Mike Mustapha

Snadná instalace, údržba i provoz

Flexibilita je klíčovou vlastností produktů značky ABB a zajišťuje plně individuální přizpůsobení jednotlivých funkcí. Veškerá nastavení lze prostřednictvím softwaru pozměnit, což umožňuje automatizaci budov přizpůsobit se novým situacím.

Zařízení jsou vyráběna v souladu s mezinárodně uznávanými ekologickými normami a nabízí snadnou instalaci s kabelovými nebo bezdrátovými senzory, ovládacími prvky nebo nosnými lištami. Systémy budoucnosti, jako například ABB i-bus® KNX a ABB-free@home®, umožňují kromě snadné instalace, údržby a provozu také jednoduché nastavení a obsluhu zařízení prostřednictvím softwaru, aplikace nebo cloudového řešení.

„Očekává se, že současný rostoucí trend potrvá i v následujících letech. S růstem trhu rostou také očekávání koncových uživatelů, kteří stále více vyhledávají spíše individuální než skupinová řešení,“ informuje Mike Mustapha.

„Naším úkolem je zajistit, aby se systémy budov vyvíjely a dokázaly se přizpůsobovat měnícím se potřebám jednotlivých uživatelů obytných či kancelářských prostor – od integrovaných dětských chůviček přes nastavitelné ovládání osvětlení a vytápění až po asistenční služby pro starší lidi,“ uzavírá Mike Mustapha. 

Díky praktickým řešením zlepšujícím životy lidí a přednímu postavení na poli inovací v oboru byla společnost ABB průkopníkem hlasové aktivace a chytrých řešení v pečovatelských domech.

Společnost ABB můžete na veletrhu Light + Building 2018, který se koná od 18. do 23. března ve Frankfurtu, navštívit v pavilonu č. 8 na stánku F60/G60. Další informace je možné získat prostřednictvím e-mailu na adrese julia.voellmecke@de.abb.com. 

www.abb.com


 
Digitální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Katalog  
  •   Kalendář událostí  
  •   Video  

Katalog

REM-Technik s. r. o.
REM-Technik s. r. o.
Klíny 35
615 00 Brno
tel. 548140000

Schneider Electric CZ,s.r.o.
Schneider Electric CZ,s.r.o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. +420 281 088 111

Loxone, s.r.o.
Loxone, s.r.o.
U Staré trati 1775/3
370 11 České Budějovice
tel. +420 380 429 000

YATUN, s.r.o.
YATUN, s.r.o.
V Olšinách 75
10000 Praha
tel. 222364491

Insight Home, a.s.
Insight Home, a.s.
Antala Staška 30/1565
14000 Praha 4
tel. +420 603 52 50 50

všechny články

Kalendář událostí

Automatizace a modernizace pivovarů 2019
2019-01-24 - 2019-01-24
Místo: Hotel Luční bouda, Pec pod Sněžkou
DIAGO 2019
2019-01-29 - 2019-01-30
Místo: Orea Resort Devět Skal ***, Sněžné - Milovy
Roboty 2019
2019-01-30 - 2019-02-01
Místo: Brno, hotel Avanti
Úspory v průmyslu
2019-03-05 - 2019-03-05
Místo: Hotel STEP ****, Praha

VideoProměna staré textilky v Kanadě na výkladní skříň energetické účinnosti

Proměnit starou opuštěnou textilku v Montrealu na jednu z nejmodernějších staveb světa s vysokou energetickou účinností. To byl společný cíl globálního specialisty na řízení energie Schneider...

všechny video
Reklama


Anketa

Která z následujícího oblastí je nejblíže Vaší oblasti zájmu?

automatizace
elektroinstalace
mechanika
vodoinstalace
bezpečnost a monitorování
správa a řízení
zelené budovy

O nás   |   Reklama   |   Mapa stánek   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   Partneři   |   
Copyright © 2007-2019 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI